Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas TTM

23 marca 2016, 14:17

Dziewięćdziesięciu serwisantów zawodowych i uczniów zobaczymy w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. O kolejności na podium zadecydują wyniki w konkurencjach praktycznych.

Konkurs na Targach Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu poprowadzi Włodzimierz Zientarski, a na liście zawodników zobaczymy tylko najlepszych spośród ponad tysiąca uczestników V edycji Mistrzostw. W kategorii Młody Mechanik do finału awansował co piętnasty zespół biorący udział w teście kwalifikacyjnym Mobil Delvac 1 – podkreślają organizatorzy konkursu.

Czy hamulce bębnowe wyróżnia wyższa trwałość okładzin w porównaniu z klockami? Które bazy olejowe są produkowane w procesie destylacji ropy naftowej? Jakie są zalety silników Wankla? W której dekadzie po raz pierwszy w seryjnych samochodach pojawiły się pasy bezpieczeństwa? To zaledwie kilka spośród pytań na które odpowiadali uczniowie szkół mechanicznych podczas testu internetowego na stronie producenta olejów Mobil Delvac 1, Partnera Mistrzostw. W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 460 zespołów z całej Polski. Najlepszy wynik w teście (28/30 pkt.) uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, a minimalna liczba punktów gwarantująca wyjazd do Poznania wyniosła 25 punktów. W przypadku tego wyniku o awansie decydowała również kolejność przesłania odpowiedzi.

Gorące były również eliminacje w kategorii Mechanik Zawodowy. Codzienna praca w warsztacie skutecznie ograniczała profesjonalistom czas na przygotowanie się do testu. Ostatecznie w finale zobaczymy 30 spośród ponad 90 mechaników zawodowych. Doskonała wiedza praktyczna to jednak za mało, aby otrzymać tytuł Najlepszego Mechanika Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM. Podczas finału zawodnicy będą między innymi wyważać koła na felgach stalowych o różnych średnicach. Za nieprawidłowo wykonane czynności w konkurencji sieci Premio Opony Autoserwis naliczane będą kary czasowe. Na stoisku TESAM mechanicy zmierzą się z wymianą piasty – łożyska w Volkswagenie T5 bez demontażu zawieszenia. Z kolei firma Autos sprawdzi umiejętności finalistów w serwisowaniu i diagnostyce pojazdów ciężarowych. Nagrody, między innymi komplety odzieży roboczej od firm KRAMP i ExxonMobil, otrzymają wszyscy finaliści, bez względu na ostateczne miejsce w konkursie.

Finał w kategorii Młody Mechanik odbędzie się w czwartek (31 marca) podczas dnia prasowego. Z kolei zawodowcy spotkają się na Targach Techniki Motoryzacyjnej TTM dwa dni później, w sobotę (2 kwietnia). W Poznaniu odbędą się również finały w kategorii Młody Lakiernik (1 kwietnia).

Zobacz nazwiska finalistów

Więcej informacji na stronie internetowej Mistrzostw: www.mistrzostwamechnikow.pl

Dowiedz się więcej

Forum warsztatowe na targach TTM 2016 – plan
Forum warsztatowe na targach TTM 2016 – plan

Przedstawiamy plan Forum Warsztatowego, które odbędzie się podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Patronem forum jest firma Best Products. plan Forum Warsztatowego 1 kwietnia (piątek) plan Forum Warsztatowego 2 kwietnia (sobota)   Dla uczestników Forum firmy Best Products i Integra Software przygotowały nagrody o wartości 1500 zł, w postaci licencji do oprogramowania "Schematy elektryczne i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!