Ten olej został nagrodzony tytułem Top Marka 2016

9 marca 2016, 14:01

Syntetyczne oleje silnikowe do samochodów osobowych Shell Helix Ultra zostały wyróżnione elitarnym tytułem Laur Konsumenta TOP MARKA 2016, w kategorii jakość produktu. To już szósta nagroda przyznana w Polsce olejom silnikowym Shell wyprodukowanym w innowacyjnej Technologii Shell PurePlus.

„Top Marka” to nagroda przyznawana markom – liderom w swoich kategoriach produktowych, które, mimo zmieniających się trendów na rynku, konsekwentnie utrzymują czołową pozycję w plebiscycie Laur Konsumenta/Klienta. Podstawą do wyróżnienia są głosy konsumentów zebrane w niezależnym ogólnopolskim badaniu. Syntetyczne oleje silnikowe Shell Helix Ultra to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych obecnie na polskim rynku. Jesteśmy dumni, że najwyższa jakość olejów Shell Helix jest widoczna nie tylko w laboratoryjnych testach, ale została doceniona przez specjalistów branżowych, i co jeszcze ważniejsze przez kierowców, którzy są bardzo surowi w swoich ocenach – podsumowała Justyna Goraj, Lubricants Brand and Communication Manager Shell Polska.


Rewolucja w olejach silnikowych
Oleje Shell Helix Ultra zostały wprowadzone na rynek na początku 2014 roku. To co je wyróżnia, to rewolucyjna technologia produkcji. Oleje Shell Helix Ultra zostały wyprodukowane z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej Technologii Shell PurePlus, która gwarantuje uzyskanie czystej i klarownej bazy olejowej, praktycznie pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej1. Wyprodukowane w tej innowacyjnej technologii oleje bazowe cechują się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III2.

 

Do tej pory oleje silnikowe Shell Helix Ultra zostały docenione już pięcioma prestiżowymi wyróżnieniami przyznawanymi przez konsumentów i ekspertów branżowych. Oprócz tytułu „Top Marka 2016” są to: „Innowacja 2014 Roku”, godło „Laur Konsumenta” w kategorii „Odkrycie Roku 2014”, certyfikat „Produkt Optymalny” w plebiscycie „Price Quality” oraz „Laur Konsumenta – Grand Prix 2015”.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

5 najczęstszych usterek silnika
5 najczęstszych usterek silnika

Z czym związane są najczęściej wykrywane przez mechaników awarie silnika? Specjaliści firmy Shell Helix wskazują pięć najczęstszych problemów, które powodują nieprawidłową pracę jednostki. 1. Usterki wtryskiwaczy Jeszcze do niedawna problem ten dotyczył nowoczesnych diesli, ale obecnie coraz trudniej o silnik benzynowy, który nie posiadałby wtrysku bezpośredniego. Na kondycję wtryskiwaczy wpływa przede wszystkim jakość paliwa. W […]

Mistrzowie ekologii zmierzą się w Londynie
Mistrzowie ekologii zmierzą się w Londynie

Są zrobione nawet za pomocą drukarek 3D i mogą pokonać trasę z Londynu do Rzymu, tam i z powrotem, zużywając jeden litr paliwa – takie cechy mają niektóre z ponad 200 pojazdów, które staną w tym roku do rywalizacji w Londynie. Do rywalizacji zostało zaproszonych 229 drużyn studenckich z 28 krajów. Tego lata ich pojazdy […]

Baza olejowa prosto z Kataru
Baza olejowa prosto z Kataru

Zanim olej trafi do silnika, musi przebyć długą drogę – od wydobycia surowca, przez rafinerię i laboratoria, by w końcu znaleźć się na półce sklepowej czy w warsztacie samochodowym. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że oleje silnikowe Shell Helix mają swoje źródło… na katarskiej pustyni, gdzie w Technologii Shell PurePlus, powstaje krystalicznie czysta […]

Targi ProfiAuto Show 2016: Shell
Targi ProfiAuto Show 2016: Shell

Shell dalej rozwija swoje oleje na bazie technologii PurePlus. W tym roku dokładnie ta sama baza syntetyczna została zastosowana w olejach do silników wysokoprężnych. Baza syntetyczna, której produkcja ruszyła w 2014 r., obecnie jest już stosowana nawet w olejach przekładniowych. Technologia wytwarzania bazy syntetycznej z gazu ziemnego tzw. metodą Fischera Tropscha posiada wiele zalet.  Baza […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Lew, 10 marca 2016, 8:15 0 0

Sam jeżdżę na tym oleju i nie chcę innego. Spalanie zmniejszyło się silnik pracuje ciszej i nie przybiera oleju. 100% satysfakcji!

Odpowiedz