Ostatnie dni zgłoszeń do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

8 marca 2016, 10:12

To już ostatni moment by zgłosić swój udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Zapisy w kategorii Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy są otwarte do momentu opublikowania pytań teoretycznych. W czwartek (10 marca) jako pierwsi do testu podejdą młodzi mechanicy, a w kolejne dni młodzi lakiernicy i mechanicy zawodowi.

Finały podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM i Motor Show 2016 w Poznaniu poprowadzi Włodzimierz Zientarski. Poniżej prezentujemy przebieg eliminacji w 3 kategoriach i zachęcamy do udziału w konkursie.

Młody Mechanik – test próbny i eliminacje

Pierwszym sprawdzianem dla Młodych Mechaników był test próbny, w którym wystartowała większość spośród dotychczas zarejestrowanych zespołów. Punktualnie o 12:00, na stronie www.mobil.pl pojawił się zestaw 20 pytań teoretycznych. Na tym etapie błędy nie wpływają na klasyfikację końcową. Inaczej będzie w czwartek (10 marca), gdy pojawi się 30 decydujących pytań. Będą one dotyczyć między innymi diagnostyki i napraw systemów bezpieczeństwa, budowy silników i smarowania. Zgłoszenia  dwuosobowych zespołów uczniowskich przyjmowane są do momentu rozpoczęcia eliminacji. Partnerami rywalizacji w kategorii Młody Mechanik jest sieć Premio Opony-Autoserwis, producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 oraz Fundacja Cooperatio.

Najważniejsze daty (kategoria Młody Mechanik): 10 marca (czwartek), godz. 12.00 – eliminacje (test internetowy na stronie www.mobil.pl), 31 marca (czwartek) – finał z udziałem 30 najlepszych zespołów uczniowskich.

 

Mechanik Zawodowy – dla motoryzacyjnych magików

Ta kategoria Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników powraca po rocznej przerwie. Chętnych na pokazanie swojego kunsztu warsztatowego nie brakuje, bo udział w finale lub zwycięstwo to jedna z najskuteczniejszych metod na zwiększenie liczby klientów – co potwierdza Maciej Kubisiak, poprzedni laureat w kategorii Mechanik Zawodowy. Termin przyjmowania zgłoszeń w tej kategorii upływa w sobotę (12 marca) o godzinie 12:00. Zawodnicy rozwiązują test, który pojawi się w południe na stronie głównej www.mistrzostwamechanikow.pl. Czas na przesłanie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań wynosi 45 minut. Partnerami rywalizacji w kategorii Mechanik Zawodowy jest producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 oraz Fundacja Cooperatio.

Młody Lakiernik
Rejestracja zespołów uczniowskich w tej kategorii jest już zamknięta. W poniedziałek zawodnicy otrzymają materiał przygotowawczy, który określa ramy tematyczne rundy eliminacyjnej i finałowej. Przygotowanie takiego materiału wynika z faktu, że szkoły mają bardzo zróżnicowane programy nauczania w tym zawodzie. Eliminacje odbędą się w piątek (11 marca) o godzinie 12:00. Młodzi Lakiernicy będą odpowiadać na 40 pytań. Partnerem rywalizacji w kategorii Młody Lakiernik jest firma NOVOL.

Więcej informacji na stronie internetowej Mistrzostw: www.mistrzostwamechnikow.pl.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Kolejny ekologiczny konkurs dla warsztatów. W puli nagrody pieniężne.
Kolejny ekologiczny konkurs dla warsztatów. W puli nagrody pieniężne.

Projekt „3xśrodowisko” ogłosił konkurs skierowany do firm, które chcą być przyjazne środowisku. W jednej z kategorii znalazły się serwisy motoryzacyjne. Do konkursu są zapraszane firmy, które wdrażają rozwiązania pozwalające na oszczędzanie zasobów takich jak: woda, energia elektryczna, paliwo, drewno itp. Aby wziąć udział w konkursie należy: wypełnić formularz zgłoszeniowy, opisując wdrożone zmiany i przedstawiając, jakie […]

Zgłoś się do eko-konkursu PARTSLIFE i wygraj 10 000 euro
Zgłoś się do eko-konkursu PARTSLIFE i wygraj 10 000 euro

Projekt PARTSLIFE Environmental Prize promuje działania na rzecz poprawy warunków pracy i ochrony środowiska. O wysoką nagrodę mogą powalczyć wszystkie firmy, działające na niezależnym rynku motoryzacyjnym – warsztaty, dystrybutorzy i producenci części motoryzacyjnych. W ramach Environmental Prize 2016, organizacja PARTSLIFE przyznaje nagrody za innowacyjne i wzorcowe działania na rzecz ochrony środowiska, które zostały wdrożone przy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!