Grupa Inter Cars wesprze kierowców “amatorów”

24 lutego 2016, 14:55

Grupa Inter Cars od kilkunastu lat czynnie działa w dziedzinie motorsportu. Tak samo będzie w 2016 r. Dodatkowo firma rusza ze wsparciem dla kierowców “amatorów”. Motointegrator, należący do Grupy, postanowił wesprzeć dwa cykle rajdowe, Królewski Winter Cup oraz ClassicAuto Cup.

Grupa Inter Cars wesprze kierowców "amatorów"

Królewski Winter Cup jest imprezą samochodową klubową dla kierowców amatorów nieposiadających żadnych licencji sportów samochodowych, z wyjątkiem licencji R co-driver i kartingowej. Dopuszcza jednak udział innych zawodników licencjonowanych klasyfikowanych w odrębnej klasie (GOŚĆ). W 2016 zorganizowano już dwie eliminacje, 17 stycznia i 14 lutego. Przed nami jeszcze III eliminacje 20 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.

Każda impreza rozpoczyna się od dwukrotnego zapoznania z trasą za samochodem organizatora, w kolumnie. Obowiązuje zakaz trenowania podczas zapoznania z trasą i poruszanie się z maksymalną prędkością 30 km/h. Po zapoznaniu uczestnicy czterokrotnie pokonają przygotowane próby sprawnościowe. Sumowane są wszystkie czasy przejazdów.

Podział na klasy

  • klasa 1 –samochody o pojemności do 1150 ccmwłącznie,
  • klasa 2 – samochody o pojemności powyżej 1150 ccm do 1400 ccm włącznie,
  • klasa 3 – samochody o pojemności powyżej 1400 ccm do 1600 włącznie,
  • klasa 4 – samochody o pojemności powyżej 1600 ccm do 2000 włącznie,
  • klasa 5 – samochody o pojemności powyżej 2000 ccm (wyłączając wszystkie modele i roczniki Subaru Impreza, Subaru Legacy i Mitsubishi Lancer wyposażone w silniki z turbosprężarką)

 

– klasa Subaru&Evo – wszystkie modele i roczniki Subaru Impreza, Subaru Legacy, Subaru Forester i Mitsubishi Lancer wyposażone w silnik turbosprężarkę.

– klasa „Gość” – zawodnicy posiadający licencję sportu samochodowego z wyjątkiem licencji kartingowej oraz licencji R co-driver.

Ostatnie III eliminacje odbędą się 20 marca.

Dowiedz się więcej

Szkolenia Inter Cars w drugiej połowie lutego
Szkolenia Inter Cars w drugiej połowie lutego

Druga połowa lutego to szansa na poszerzenie swojej wiedzy w jednym z kilku tematów, jak układy klimatyzacji, systemy kontroli ciśnienia w oponach TPMS, zarządzanie serwisem, dwumasowe koło zamachowe i innych. Szkolenia Inter Cars w drugiej połowie lutego Grupa Filialna Temat Firma szkoląca Data/Godzina Cena Adres Koordynator/kontakt Kraków Centralna UKŁADY KLIMATYZACJI SAMOCHODOWYCH – BUDOWA… Inter Cars […]

Znamy finalistów Turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars
Znamy finalistów Turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars

W minioną niedzielę w hali piłkarskiej na warszawskim Bemowie, rozegrano rundę eliminacyjną V Międzynarodowego Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars SA. W wyniku rozgrywek wyłoniono osiem najlepszych drużyn, które awansowały do finału. Piłkarskich emocji w miniony weekend nie zabrakło. Na boiskach przy ul. Księcia Bolesława 1/3 w Warszawie spotkało się aż 16 drużyn […]

Nowa linia wózków narzędziowych SONIC
Nowa linia wózków narzędziowych SONIC

W ofercie dystrybutora pojawiła się nowa linia wózków, które nie tylko kuszą wyposażeniem, ale również ceną. Nowa linia wózków SONIC model S7 dostępna w Inter Cars. Wózek wyposażony jest w 140 sztuk narzędzi. Trzy pełne szuflady wypełnione narzędziami: 1/4", 3/8", 1/2", klucze płasko-oczkowe, wkrętaki, młotki, przecinaki, wybijaki, szczypce. Wózek z pełnym wyposażeniem dostępny jest w znakomitej cenie katalogowej: 2.190 […]

Rumunia wywalczyła Puchar Prezesa Inter Cars
Rumunia wywalczyła Puchar Prezesa Inter Cars

Rumunia okazała się najlepszą drużyną V Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars. Emocje na boiskach i trybunach 16 drużyn wzięło udział w finale V Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars. Wśród nich znalazło się 7 zespołów z filii IC z Europy: z Rumunii, Łotwy, Chorwacji, Węgier, Litwy, Ukrainy oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!