Sportowe technologie oponiarskie w Tokio

, 28 stycznia 2016, 16:07

Yokohama zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia na wystawie Tokyo Auto Salon 2016. Zainteresowaniem cieszyły się opony sportowej serii ADVAN, dedykowanej samochodom o wysokich osiągach, a także felgi aluminiowe stosowane w wyścigach.

Yokohama zaprezentowała w Tokio najnowsze technologie i rozwiązania stosowane w oponach z serii ADVAN, dedykowane pojazdom wyścigowym. Opony tej serii są podstawowym wyposażeniem pojazdów wyścigowych biorących udział w Super GT oraz Japanese Super Formula Championship, które można było podziwiać na stoisku. Goście mieli też okazję porozmawiać z dyrektorami zespołu Super GT Racing − Ukyō Katayamą i Masahiko Kondo oraz z kierowcami − Manabu Orido i Nobuteru Taniguchim.

Yokohama zaprezentowała również najnowsze przykłady europejskiej i japońskiej sztuki tuningu z wykorzystaniem opon ADVAN. Największym zainteresowaniem cieszyły się zaawansowane technologie i właściwości jezdne nowego modelu ADVAN Sport V105 oraz prototyp nowej opony sportowej. Podczas tegorocznej edycji Auto Salon Yokohama prezentowała nie tylko opony, ale także felgi aluminiowe, m.in. model Advan Racing GT opracowany na potrzeby pojazdów marki Porsche. Na stoisku znalazły się również Advan Racing RS-DF, Advan Racing RG-D oraz przeznaczony dla małych pojazdów Advan Racing RZII.

Atrakcją dla zwiedzających była wydzielona część stoiska, poświęcona współpracy z angielskim klubem piłkarskim Chelsea Chelsea Football Club, z którym Yokohama nawiązała partnerstwo w lipcu 2015 r..
Wystawa samochodowa Tokyo Auto Salon organizowana jest od 34 lat, a tegoroczna edycja była rekordowa pod względem fekwencji. Uczestniczyło w niej ponad 400 wystawców, zaprezntowano blisko 900 pojazdów. Wystawę odwiedziło ponad 320 tys. osób.
 

Dowiedz się więcej

Wyjątkowa opona do SUV-ów
Wyjątkowa opona do SUV-ów

YOKOHAMA, producent opon, wprowadza na polski rynek nową oponę letnią GEOLANDAR H/T G056, przeznaczoną do pojazdów typu SUV i 4×4. Model zwiększa stabilność i bezpieczeństwo jazdy na drogach asfaltowych i w terenie, a także przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa. Opona w nadchodzącym sezonie będzie dostępna w 12 rozmiarach – od 15 do 20 cali. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 maja 2017, 14:52 0 0

kupiłem klocki tej firmy no i super wybór jakość w tej cenie nieosiągalna dla chinszczyzny której pełno na półkach.naprawdę polecam i cena super

Odpowiedz