Refinansowanie utylizacji odpadów

, 3 lutego 2016, 22:28

Bio Service refinansuje koszty utylizacji odpadów oraz pomaga w rozsądnym gospodarowaniu energią w warsztacie.

Odpady powstające w warsztacie powinny być odpowiednio zagospodarowane. Ustawodawca narzuca na warsztaty wytwarzające odpady odpowiednie postępowanie w tym zakresie. Po pierwsze, wymagana jest umowa z firmą odbierającą odpady, która posiada odpowiednie zaplecze logistyczne i pozwolenia do przewozu i utylizacji odpadów. Po drugie, warsztat musi posiadać odpowiednią dokumentację – pozwolenia na wytwarzanie odpadów, karty odpadów, karty ewidencji, sprawozdania. Trzecim warunkiem jest segregacja odpadów oraz odpowiednie miejsce do ich składowania.

Projekt Bio Service, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, przygotował kompleksową ofertę dla warsztatów. Firmy, które w ramach projektu współpracują z warsztatami, mają zezwolenia i odpowiednie zaplecze logistyczne. Wydadzą odpowiednie dokumenty w momencie odbioru odpadów, pomogą w wypełnieniu dokumentów, wstawią pojemniki na odpady i wskażą odpowiednie miejsce do ich składowania na terenie warsztatu.

Jest grupa odpadów powstających w warsztacie, których koszt utylizacji ponosi warsztat. W praktyce wygląda to tak, że po odebraniu z warsztatu odpadów, oprócz obowiązkowej Karty Przekazania Odpadów (osobnej na każdy kod odpadu), klient otrzyma również fakturę za utylizację odpadu o wartości uzależnionej od ceny utylizacji i wagi. Każdy kod odpadu ma swoją „cenę utylizacyjną”.

Załączona tabela przedstawia najczęściej spotykane w warsztacie kody odpadów. Pokazane są w niej również ceny, jakie warsztat poniesie za utylizację danego kodu odpadu.

Rodzaj odpadu

Kod odpadu

Cena jednostkowa usługi w zł

Kwota zwrotu w IC CASH za oddany odpad ( 1 KG lub 1 L )

Opakowania po substancjach niebezpiecznych

15 01 10*

1,35

1 zł

Opakowania  tworzyw sztucznych

15 01 02

0,80

1 zł

Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne  zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi  ( w tym filtry paliwa)

15 02 02*

0,80

1 zł

Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02 (w tym filtry powietrza)

15 02 03

0,70

1 zł

Filtry olejowe osobowe 

16 01 07*

1,00

1 zł

Filtry olejowe ciężarowe

16 01 07*

1,00

1 zł

Płyny hamulcowe

16 01 13*

0,90

1 zł

Płyny zapobiegające zamarzaniu zawierające niebezpieczne substancje.

16 01 14

0,90

1 zł

Płyny zapobiegające zamarzaniu inne niż niebezpieczne

16 01 15

0,50

1 zł

Świetlówki

16 02 13*

3,00

3 zł

Szkło

16 01 20

1,00

1 zł

Ceny obowiązują na terenie całej Polski, ale dotyczą tylko tych klientów, którzy podpisali umowę w ramach projektu Bio Service. Również w ramach projektu refinansowane są koszty utylizacji – Bio Service razem z Inter Cars zwracają środki poniesione na utylizację w postaci IC Premia Cash. Doładowane środki można wykorzystać od razu, a warunkiem jest dokonywanie zakupów, wyszczególnionych jako rodzaj odpadu w załączonej tabeli, produktów oferowanych przez Inter Cars.

Należy również pamiętać, że podpisując umowę w ramach projektu Bio Service, uczestnik zobowiązuje się do oddawania odpadów co pół roku w wielkości 500 kg, nie ponosząc kosztów związanych z dzierżawą/ wynajmem pojemników, które są wymagane do składowania odpadów.

Bio Service to nie tylko obszar związany z odpadami, to również obszar zawiązany optymalizacją i obniżeniem kosztów energii wykorzystywanej w Państwach obiektach. Jak pokazały pilotażowe audyty w warsztatach na terenie Polski, w obszarze obniżenie kosztów energii jest bardzo dużo do zrobienia. Można śmiało powiedzieć, że ten obszar jest niezauważony przez właścicieli warsztatów a generuje koszty, które maja istotny wpływ na funkcjonowanie warsztatu.

Dlatego warto sprawdzić czy obiekt oraz instalacja twojego warsztatu jest przygotowania na optymalizację kosztów.

Szczegóły dostępne na stronie: http://www.intercars.com.pl/pl/uslugi/ekologia/
Wszelkie pytania można kierować pod adres: bio-service@bio-service.pl

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Dowiedz się więcej

Znamy finalistów Turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars
Znamy finalistów Turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars

W minioną niedzielę w hali piłkarskiej na warszawskim Bemowie, rozegrano rundę eliminacyjną V Międzynarodowego Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars SA. W wyniku rozgrywek wyłoniono osiem najlepszych drużyn, które awansowały do finału. Piłkarskich emocji w miniony weekend nie zabrakło. Na boiskach przy ul. Księcia Bolesława 1/3 w Warszawie spotkało się aż 16 drużyn […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!