Castrol EDGE Titanium FST – rodzina w komplecie

10 listopada 2015, 9:11

Dwa oleje o lepkości 5W-30 uzupełniły gamę Castrol EDGE Titanium FST. Oznacza to, że wszystkie oleje Castrol EDGE są teraz wzmocnione metaloorganicznymi polimerami tytanu.

Dodatek związków tytanu powoduje zwiększenie wytrzymałości filmu olejowego, co w olejach o niskiej lepkości, które stanowią większość rodziny EDGE, ma istotne znaczenie. Dodanie związków tytanu, co oznaczono jako technologia Titanium FST™ zwiększa lepkość oleju w warunkach wysokiego ciśnienia. Nowy pakiet dodatków zmniejsza tarcie nawet o 15%, a olej ma o 140 godzin dłuższą wytrzymałość niż podobny, ale bez dodatku polimerów tytanu. Testy wykazały, że nowy olej o 45% redukuje kontakt metal-metal w porównaniu do wiodącego oleju konkurencji. Zużycie krzywek, pierścieni tłokowych i panewek wału korbowego zmniejszyło się o 25%.

Do wprowadzonych nieco wcześniej olejów Castrol EDGE Titanium FST™ o lepkościach 0W-30, 5W-40, 0W-40 i 10W-60 dołączyły dwa – o lepkości 5W-30.

Dlaczego dwa oleje o pozornie identycznych parametrach? To wynik różnic, jakie pojawiły się w najnowszych wymaganiach norm VW 504.00/507.00 i BMW Longlife-04. Dla samochodów grupy VW przeznaczony jest Castrol EDGE Titanium FST™ 5W-30 LL, zaś olej o identycznej lepkości, lecz z oznaczeniem C3 spełnia wymagania BMW.

Uaktualnione normy VW 504.00/507.00 przewidują m.in. ograniczenie zużycia paliwa na poziomie 2% oraz jeszcze skuteczniejsze zwalczanie szlamów i depozytów wysokotemperaturowych w silnikach FSI i TDI. Olej 5W-30 LL spełnia także wymagania najnowszych wersji specyfikacji ACEA C3.

Syntetyczny olej Castrol EDGE Titanium FST™ 5W-30 C3, przeznaczony do silników BMW, zarówno benzynowych jak i Diesla z DPF, powstał w odpowiedzi na zaktualizowaną w 2014 roku normę BMW Longlife-04. Wprowadzono m.in. nowy silnik testowy – BMW N20. Zgodnie z wymogami olej przechodzi m.in. trwający 370 godzin test wytrzymałości, po czym sprawdzana jest jego odporność na pienienie, kontroli podlega także współpraca oleju z systemem Valvetronic.

Dowiedz się więcej

Castrol EDGE Titanium FST 10W-60 – idealny do sportu
Castrol EDGE Titanium FST 10W-60 – idealny do sportu

Nowoczesne oleje silnikowe, takie jak Castrol EDGE Titanium FST 10W-60, znakomicie spisują się wszędzie tam gdzie panują wysokie temperatury, duże obciążenie i najwyższe prędkości obrotowe. Wiele silników stosowanych w samochodach wyścigowych i rajdowych bazuje na olejach bardzo wysokiej lepkości jak np. 10W-60 lub nawet wyższe. Tego typu oleje nie mają właściwości energooszczędnych, ale umożliwiają kompensację […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!