Total tworzy wirtualną platformę dla mechaników

21 października 2015, 14:39

Firma Total zamierza stworzyć profesjonalną platformę internetową dla mechaników i osób związanych zawodowo z motoryzacją. Projekt pod nazwą Team TOTAL Pro właśnie wystartował.

Team TOTAL to grupa ekspertów motoryzacyjnych, powołana by dzielić się wiedzą z polskimi kierowcami i mechanikami. Dla tych ostatnich powstała specjalna, pierwsza tego typu w Polsce, platforma internetowa Team TOTAL Pro.

Członkami Team TOTAL są: Klaudia Podkalicka, Hubert Ptaszek (jedni z najlepszych polskich kierowców rajdowych młodego pokolenia), prezenter telewizyjny Patryk Mikiciuk i doświadczony mechanik – Adam Klimek.

– „Poprzez stworzenie profesjonalnej platformy chcemy pomagać osobom zawodowo związanym z motoryzacją. Team TOTAL Pro ma za zadanie wspierać właścicieli warsztatów w prowadzeniu ich biznesu, a mechaników – w ich codziennej pracy. To także miejsce, w którym można znaleźć szereg porad ekspertów oraz wymieniać się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Z platformy mogą korzystać również miłośnicy czterech kółek, poszukujący porad i inspiracji." – przekonuje Thibaud de Lisle, Dyrektor Generalny TOTAL Polska.

Jak działa Team TOTAL Pro? 

Na stronie www.teamtotalpro.pl będą ukazywały się artykuły, zaawansowane porady i wypowiedzi motoryzacyjnych autorytetów.  Mechanicy mogą brać udział w tworzeniu projektu, rejestrując się na stronie i dzieląc swoją wiedzą i doświadczeniem. Zaangażowanie będzie nagradzane przez firmę Total nagrodami – za aktywność przyznawane są punkty.

Nad zawartością merytoryczną platformy będzie czuwał Adam Klimek, który posiada zarówno bogatą wiedzę techniczną, jak i talent do jej przekazywania. Będzie on służyć radą i pomoże rozwiązać najbardziej skomplikowane problem z samochodami. Z jego doświadczenia będą mogli skorzystać również specjaliści.

Adam Klimek

– „Uruchamiając platformę Team TOTAL Pro mamy nadzieję na stworzenie czegoś naprawdę profesjonalnego. Chcemy, by rzeczywiście rozwiązywała ona problemy współczesnych mechaników – dawała im jasne i klarowne odpowiedzi na poruszane tematy. Nie zawsze na wszystkie warsztatowe zagadki znajdziemy odpowiedzi w informacjach podawanych przez producentów samochodów czy podzespołów. W takich sytuacjach szczególnie cenne jest doświadczenie i idąca za nim wiedza. Chcemy, by nasza platforma była miejscem, gdzie mechanicy będą wymieniali się takimi informacjami między sobą." – powiedział nam Adam Klimek.

W programie Team TOTAL Pro, mechanikom przyznawane są punkty za aktywność. Za rejestrację na platformie otrzymuje się 10 pkt, za zalogowanie się każdego dnia 1 pkt. Najwięcej punktów można otrzymać za dodawanie artykułów specjalistycznych i udział w wiedzowych quizach.

– „W internecie możemy przekazać informację pełną i szczegółową – zupełnie inaczej niż w telewizji, gdzie liczy się show i happy end. Producenci samochodów w czasach współczesnych wypuszczają na rynek nowe modele w bardzo szybkim tempie, przez co zdarzają się niedoróbki. Oni niechętnie przyznają się do błędów, przez co wiele problemów natury technicznej w pojazdach odkrywają mechanicy – ci, którzy rzeczywiście starają się zrozumieć jak działa dana część, a nie tylko wymienić ją na nową. Taka poparta doświadczeniem wiedza jest bardzo cenna i nie każdy chce się nią dzielić. Jednak my pragniemy przekonać mechaników do tego, że warto – nie tylko po to, by pomóc innym, ale także by kierowcy zrozumieli, dlaczego niektóre czynności warsztatowe kosztują więcej, a inne mniej. Może to zmienić ich spojrzenie na branżę warsztatową i pracujących w niej fachowców." – dodał Adam Klimek.

Aby dołączyć do platformy, należy zarejestrować się na stronie www.teamtotalpro.pl.Członkowie klubu mogą wziąć udział w programie lojalnościowym, a zebrane w nim punkty wymieniać na atrakcyjne nagrody.

Dowiedz się więcej

Oleje Total z homologacją marki Volvo
Oleje Total z homologacją marki Volvo

Kolejne oleje firmy Total zostały docenione przez producenta aut. Tym razem homologację otrzymał nowy olej z gamy TOTAL QUARTZ 9000 – QUARTZ 9000 V-Drive 0W-20, który spełnia parametry techniczne marki Volvo i został opracowany specjalnie pod wymagania homologacji VCC BRS0-2AE. Z wyborem oleju jest podobnie jak z kupnem części do samochodu – powinno się używać […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 22 października 2015, 22:14 0 0

Oprócz Pana Klimka reszta składu to znowu ludzie z przypadku w branży motoryzacyjnej. Niestety branża już zeszła na psy.

Odpowiedz