Zimowe dodatki do Diesla w ofercie Inter Cars SA

14 października 2015, 13:19

W ofercie Inter Cars SA dostępne są popularne dodatki przeznaczone do stosowania w pojazdach, wyposażonych w silnik Diesla.

Black Arrow Dieselskydd

Szwedzki depresator Dieselskydd Black Arrow,  nazywany potocznie Czarną Strzałą, jest  produkowany według receptury i technologii sprawdzonej w skrajnych warunkach skandynawskiej zimy. Jest odpowiedni dla wszystkich silników diesla oraz podzespołów w układzie paliwowym zgodnie z normą dla oleju napędowego PN-EN 590+A1:2011 (np. dla filtru DPF)

Jest to specjalny uszlachetniacz paliwa, którego zadaniem jest obniżenie temperatury mętnienia paliwa (CP) i temperatury blokady zimnego filtra paliwa (CFPP).  Zastosowanie produktu ogranicza ryzyko wytrącenia się kryształów parafiny. Jest to bardzo istotne, gdyż jedynym  sposobem likwidacji wytrąconych już kryształów parafiny jest ogrzanie filtra paliwa. Posiada właściwości antyżelujące.

Produkt skuteczny jest do -39°C. Należy jednak pamiętać, iż uzależnione jest to od właściwości i temperatury użytego oleju napędowego. Dodatek ten jest produktem prewencyjnym, szczególnie zalecane jest stosowanie go w okresie jesienno-zimowym i przed spodziewanymi niskimi temperaturami < 5°C.

Rekomendowane dozowanie to: 1:1000, czyli 1L produktu na 1000L oleju napędowego (50ml produktu wystarcza na 50L oleju napędowego).

W Inter Cars produkt można znaleźć pod indexami:

  • DIESEL SKYDD BA 1L
  • DIESEL SKYDD BA 1L SET

AdBlue®

Celem redukcji zanieczyszczeń generowanych przez transport drogowy Unia Europejska wprowadziła restrykcyjne wartości dopuszczalnych emisji zanieczyszczeń (tlenku azotu)  dla lekkich pojazdów drogowych z silnikiem diesla (norma Euro 6). W rezultacie oznacza to duże zapotrzebowanie na AdBlue® dla samochodów osobowych z silnikami diesla.

AdBlue® to produkt korozyjny. Przy rozlaniu może  powodować uszkodzenia tapicerki, lakieru, czy też ubrań. Dlatego uzupełnienie zbiornika bez ryzyka rozlania stanowi bardzo ważny aspekt.

Opakowanie Shell AdBlue® 1,5L spełnia wszystkie wymagania normy ISO 22241-4. Posiada specjalnie opracowany dozownik przeznaczony do bezpiecznego uzupełnienia zbiornika, bez ryzyka rozlania. Dodatkowo wyposażone jest w  plombę i plastikową blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem oraz przycisk start/stop umożliwiający precyzyjne dozowanie.

AdBlue® to wodny roztwór mocznika przeznaczony do silników diesla z technologią selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Przekształca szkodliwe tlenki azotu ze spalin pochodzących z silników diesla w nieszkodliwy azot i wodę, co zmniejsza emisję tlenków azotu o 80%. Wykorzystywany jest do spełnienia coraz bardziej rygorystycznych wymogów europejskich dot. norm emisji zanieczyszczeń dla nowych samochodów sprzedawanych w UE i państwach członkowskich.

AdBlue® jest licencjonowanym znakiem towarowym Verband der Automobilindustrie e. V. (VDA).

W Inter Cars SA produkt można znaleźć pod indeksem:

  • AD BLUE M 1,5L

Dowiedz się więcej

Sprzedażowy sukces ekspozycji wyposażenia warsztatów Inter Cars
Sprzedażowy sukces ekspozycji wyposażenia warsztatów Inter Cars

Podczas Targów Inter Cars, Dział Wyposażenia Warsztatów przyjął zamówienia na łączną kwotę 7,25 mln zł netto. Klienci dystrybutora chętnie również korzystali z programów leasingowych na zakup narzędzi, podpisując umowy na łączną kwotę 2,6 mln. zł. Wyposażenie warsztatowe to obecnie jeden z najprężniej działających działów w Inter Cars. W Hali D – w całości jemu poświęconej […]

Nowości Lauber i CQ Car Equipment w Inter Cars
Nowości Lauber i CQ Car Equipment w Inter Cars

W sieci Inter Cars pojawiły się nowe referencje podzespołów rozrusznika i zacisków hamulcowych CQ Car Equipment. Oferta dystrybutora poszerzyła się również o 20 nowych referencji produktów marki Lauber. W ofercie CQ Car Equipment pojawiły się nowe referencje podzespołów rozrusznika i zacisków haulcowych. Są one przeznaczone do popularnych samochodów kilku marek europejskich, Są to m.in.: Toyota […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!