Autodata-edycja 2003

17 czerwca 2003, 0:00

Firma Precyzja-Service informuje, że pojawiła się w sprzedaży edycja 2003 publikacji brytyjskiego wydawnictwa Autodata “Geometria kół samochodowych”, przedstawiająca w kompleksowy sposób dane do pomiaru i regulacji geometrii kół przednich i tylnych w samochodach osobowych i dostawczych z ostatnich kilkunastu lat produkcji europejskiej i japońskiej, łącznie dla kilku tysięcy modeli.
W książce podano m.in. parametry zbieżności, pochylenia koła, wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy, pochylenia osi sworznia zwrotnicy, różnicę kąta skrętu koła. O szczególnej przydatności tego zbioru danych w praktyce warsztatowej przemawia fakt, że mimo zbieżnych trendów rozwojowych nie istnieją dwa różne pojazdy o takich samych parametrach odnośnie geometrii podwozia.
W schematyczny sposób zaprezentowano warunki regulacji, ilustracje punktów regulacyjnych, a także nakazane przez producenta sposoby obciążenia pojazdu przy pomiarze geometrii kół. Publikacja podaje również dopuszczalne wymiary obręczy kół i ogumienia dla poszczególnych modeli samochodów.
Ukazała się również edycja 2003 publikacji tego wydawnictwa poświęcona danym diagnostycznym silników benzynowych i Diesla w pojazdach osobowych i dostawczych: “Dane diagnostyczne” i “Diesel Data”.
Oprócz standardowych parametrów diagnostycznych, obie publikacje dostarczają dane serwisowe kluczyków z immobilajzerem i pilotem zdalnego sterowania fabrycznie montowanego alarmu i centralnego zamka.
Opisana jest także obsługa, programowanie i kasowanie zawartości pamięci, wskazówki producentów dotyczące ilości kluczyków, które można zaprogramować za pomocą kluczyka głównego.
Prezentowana jest również lokalizacja oraz sposoby demontażu i montażu filtrów przeciwpyłkowych w formie czytelnych ilustracji. Regularna wymiana tych filtrów jest konieczna m.in. dla prawidłowego funkcjonowania układu klimatyzacji. Przedstawione publikacje Autodata są niezbędne przy przeglądach technicznych, pracach naprawczych i regulacyjnych szczególnie w sytuacji, kiedy w warsztacie pojawiają się różnorodne pojazdy wielu marek.
Szczegółowa prezentacja na stronie www.precyzja.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!