Nowe opony BFGoodrich do jazdy w trudnym terenie

10 sierpnia 2015, 12:40

Nowa opona terenowa BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 opiera się na technologiach przetestowanych podczas rajdów terenowych, w tym wymagającego SCORE Baja 1000. Zapewnia jej to trwałość oraz odporność na uszkodzenia, a także daje lepszą kontrolę nad pojazdem. Opona jest przeznaczona zarówno do jazdy w terenie, jak i po trudnych nawierzchniach, takich jak podłoże żwirowe, ziemiste czy ośnieżone.

Technologia CoreGard, dzięki której guma na bokach opony jest bardziej odporna na przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne, sprawia, że BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 są wytrzymalsze o 20%, porównaniu do opony BFGoodrich All-Terrain T/A KO.

Specjalna rzeźba bieżnika z samoblokującymi się lamelami oraz zastosowana mieszanka gumy zostały dobrane w ten sposób, aby dwukrotnie (w porównaniu z poprzedniczką) zwiększyć trwałość opony na podłożach żwirowych i wydłużyć czas jej użytkowania o 100%. W przypadku powierzchni asfaltowych trwałość zwiększono o 15%.
Dodatkowo w bieżniku zastosowano specjalne rozwiązanie „stone ejector”, które zapobiega zakleszczaniu się kamieni i innych obiektów między klockami bieżnika.

Przyczepność wyższa o 10% w błocie i koleinach oraz o 19% na śniegu, co przekłada się na lepszą kontrolę nad samochodem w trudnych warunkach drogowych i poza drogą. Głęboka rzeźba bieżnika na barkach i wypychacze kamieni pomagają usuwać gromadzące się w rowkach błoto, co zwiększa przyczepność na miękkich nawierzchniach. Klocki barkowe naprzemiennie zachodzące na boki opony zwiększają przyczepność w błocie, zaś lamele 3D tworzą ostre krawędzie podnoszące trakcję na śniegu.

Opona BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 jest przystosowana do użytku na różnych nawierzchniach i przy różnorodnych warunkach pogodowych, także zimą i w krajach, gdzie opony zimowe są wymagane przepisami.
 

Dowiedz się więcej

Nowy bieżnik opon zimowych Hankook wyróżniony przez Auto Bild
Nowy bieżnik opon zimowych Hankook wyróżniony przez Auto Bild

Najnowsza opona zimowa Hankook – i*cept RS² – zdała już swój pierwszy egzamin. Przeznaczona specjalnie do pojazdów klasy kompaktowej i średniej opona została poddana niezależnym próbom w ramach testu przeprowadzonego przez Auto Bild Opona została wyróżniona wśród 50 bieżników tytułem „Auto Bild Eco-Meister 2015”, przez magazyn motoryzacyjny o największym nakładzie w Europie. Oprócz znakomitej oceny w kategoriach związanych z bezpieczeństwem […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!