,,Specjalizacja łożyskowa” – wywiad z Angeliką Rudzką z RKB Polska

28 maja 2015, 13:13

RKB to producent łożysk, który pod patronatem grupy Stepgroup Industry chce stworzyć silną sieć sprzedaży na polskim rynku. O tym, co firma ma do zaoferowania oraz jakie są jej najważniejsze plany rozmawialiśmy z Angeliką Rudzką z biura handlowego RKB Polska.

Na zdjęciu od lewej: Alberto Bai RKB Europe, Angelika Rudzka PM biuro handlowe RKB Polska
Na zdjęciu od lewej: Alberto Bai RKB Europe, Angelika Rudzka PM biuro handlowe RKB Polska

RKB Europe nie należy do najbardziej znanych na polskim rynku producentów, dlatego pozwolę sobie zacząć rozmowę od pytania o pochodzenie i dorobek firmy.

RKB Europe to szwajcarski zakład produkcyjny działający w przemyśle łożyskowym od ponad 70 lat. Ma powierzchnię 90 000 m2, posiada aktywa materialne o wartości 135 mln euro i miesięczną zdolność produkcyjną przekraczającą 350 ton obrobionej stali. RKB produkuje łożyska zgodnie z właściwymi międzynarodowymi normami w swoich trzech nowoczesnych zakładach poświadczonych certyfikatami ISO 9001 i ISO 14001, sprawdzonych i zatwierdzonych przez wielu kluczowych klientów oraz niezależne ośrodki badań nad łożyskami.

RKB  jest powszechnie uznawana w przemyśle łożyskowym za “The Alternative Power”. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez lata firma posiada ogromny know-how i wiedzę fachową niezbędną do rozwoju i produkcji łożysk o wysokiej jakości, zwłaszcza dla przemysłu ciężkiego, obróbki metalu, przemysłu narzędzi. Ponadto, firma uznawana jest przez klientów branż OEM i MRO za preferowanego dostawcę spośród producentów najwyższej światowej klasy, np. globalny kontrakt z Acelor Mittal.

Jaki jest plan działań firmy na polskim rynku?

Główny cel naszego biura handlowego pod patronatem Stepgroup Industry to stworzenie równolegle istniejącej, silnej sieci sprzedaży będącej  alternatywą dla znanych już marek łożyskowych na rynku polskim. Chcemy dać szansę bycia dystrybutorem naszych produktów silnym lokalnym firmom.
Wiąże sie to przede wszystkim z łatwym dostępem do wsparcia naszych inżynierów pod kątem np. doradztwa dla klientów OEM.

Kolejnym punktem jest gwarancja konkurencyjnej ceny, przypisanej dla konktretnego projektu – ponieważ chronimy parterów, którzy nam zaufali. Partnerów, którzy chcą, wprowadzając nasz asortyment, zbudować wspólnie solidny biznes, by wyróżnić się na polskim rynku i przełamać monopol kreowany przez łożyskowe premium brandy.

Korzyściami, które zagwarantujemy naszym dystrybutorom będą: program bonusowy, promocje i wyjazdy do naszych fabryk – zarówno dla kadry firm, które staną się naszymi dystrybutorami, jak i dla klientow końcowych. To na tych ważnych elementach chcemy zbudować sieć sprzedaży RKB.

Patronat nad Waszym biurem handlowym objął silny partner – Stepgroup Industry. Czy to ważna misja dla tej grupy?

Wybór RKB Europe, a także innego producenta – firmę UNITEC Bearings przez organizację StepGroup Industry nie jest przypadkowy. Został podyktowany identyfikacją potrzeby, jaką jest wąskie spektrum asortymentu i specjalizacji łożyskowej. Głównym celem grupy jest zaoferowanie klientom łożysk o dużych średnicach – gabarytach (w przypadku asortymentu RKB) i łożysk specjalistycznych, precyzyjnych i dopasowanych (UNITEC Bearings).

Aktualną misją StepGroup Industry jest wcielenie w życie działalności "odwrotnego postrzegania oferty" StepGroup Industry na polskim rynku. Chodzi o to, że jesteśmy w stanie zaoferować produkty, które są ekwiwalentem dla marek premium, jednakże termin realizacji zamówienia tych niszowych produktów w porównaniu do wiodących marek jest zaskakująco krótki. To daje mam przewagę nad konkurencją i możliwość nawiązania długiej relacji biznesowej z partnerami, gdyż współpraca jest jakościowa i zharmonizowana.

Czym będzie wyróżniać się Wasza polityka sprzedaży?

Nie chcemy tworzyć systemu sprzedawców naszych wyrobów, ale sieci partnerów, którzy będą, tak jak my, ambasadorami produktów RKB w Polsce.
Mam nadzieję, że ten zbiór możliwości pozwoli wzbudzic zainteresowanie tematem. Dodam, że jesteśmy bardzo mocno nastawieni na główny cel, którym jest zbudowanie zdrowo funkcjonującej sieci lokalnych, certyfikowanych za naszym pośrednictwem, przedstawicieli

Będziemy stale pracować nad naszym portalem internetowym, by pozwolił naszym klientom zdobyć wszystkie niezbędne informacje, dotyczące naszych produktów. Chcemy także przeprowadzać prezentacje – szkolenie online na bazie rzetelnie przygotowanej przez nasz zespół dokumentacji – dla zespołu handlowców, jak i potencjalnych klientów. Serdecznie zapraszamy.

 

Kontakt:
Angelika Rudzka
StepGroup-Industry
www.rkb-polska.eu
www.stepgroup-industry.eu
tel. 603 24 34 24
ul. Chopina 22
Gruszczyn
62-020 Swarzędz

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!