Mechanik Roku 2015 – rusza nowa edycja

13 marca 2015, 10:09

Wystartowała 13. edycja konkursu Mechanik Roku, organizowanego przez sieć dystrybucyjną Fota SA. Mechanicy powalczą o główną nagrodę, odpowiadając na pytania dotyczące codziennej pracy w warsztacie i kupując produkty partnerów konkursu. Zmagania potrwają 100 dni.

Mechanik Roku to konkurs z 13-letnią tradycją. Pierwszy raz zorganizowany został w 2002 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów Fota SA. Od kilku lat, w każdej edycji, do rywalizacji staje ponad 2000 mechaników.

Na zwycięzcę konkursu o tytuł Mechanika Roku 2015 czekają samochód osobowy oraz elementy wyposażenia warsztatowego. Pula tegorocznych nagród wynosi już ponad 200 000 zł i nadal rośnie.

Jak co roku,  partnerami konkursu oraz sponsorami nagród są znani producenci części zamiennych i eksploatacyjnych do samochodów: Bosch, Castrol, ATE, KAGER, Philips, Raicam, ZF (Sachs) i SKF.

Aby wygrać konkurs, mechanicy muszą rozwiązywać udostępniane przez organizatora, testy wiedzy technicznej. Warsztaty zaś, aby zwiększyć szanse swoich reprezentantów, powinny regularnie kupować produkty partnerów konkursu. Prawidłowa odpowiedź udzielona w testach oraz każde 1 000 zł to punkty na specjalnych kontach reprezentantów.

W tegorocznej edycji kontynuowana będzie równoległa rywalizacja na odcinkach specjalnych (OS-ach), których zwycięzcy zdobywają dziką kartę udziału w półfinałach.

50 osób, które w kwalifikacjach zgromadzą najwięcej punktów, awansuje do półfinału konkursu. W półfinale weźmie też udział 8 zwycięzców odcinków specjalnych. Następnie, na podstawie testów półfinałowych, wyłoniona zostanie 5-tka najlepszych. Wezmą oni udział w finale konkursu. Polegać on będzie na rozwiązaniu zadań praktycznych. Najlepszy z nich odjedzie nowym samochodem.

Konkurs trwa od 1 marca do 31 maja 2015 roku. Półfinał i finał planowany jest w terminie 19-20 czerwca 2015 roku i odbędzie się w jednym z luksusowych hoteli nad morzem.
W rywalizacji udział mogą wziąć wszystkie warsztaty samochodowe, prowadzące swoją działalność na terenie Polski. Należy jednak pamiętać o tym, aby zarejestrować się na stronie konkursu.

Więcej informacji i regulamin znajduje się na www.MechanikRoku.fota.pl oraz na profilu konkursu na Facebooku: www.facebook.com/KonkursMechanikRoku.

 

Dowiedz się więcej

Znamy Mechanika Roku 2014
Znamy Mechanika Roku 2014

12 edycja konkursu Mechanik Roku zakończyła się. Tytuł Mechanika Roku 2014, samochód Volkswagen Polo oraz sprzęt warsztatowy o łącznej wartości niemal 160 000 zł trafiły do Mariusza Szewczyka z Moto Service Worwa S.J. z Nowego Targu. Konkurencja była olbrzymia. W tegorocznej edycji konkursu wystartowało prawie 2 000 uczestników. Najlepsi z nich zmierzyli się podczas półfinału i finału, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!