Jak bezpiecznie przechowywać zabrudzone czyściwa w warsztacie? SaCon to skuteczne rozwiązanie.

18 listopada 2014, 16:26

Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku są nasiąkliwe i trwałe, co pozwala skutecznie usuwać takie zanieczyszczenia, jak oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. Jednak, gdy są brudne, mogą stanowić zagrożenie pożarem.

Czyściwa nasączone cieczami i substancjami są łatwopalne. Oleje stosowane do czyszczenia, mające zdolność do samonagrzewania się, mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać tym samym ciepło, powodujące zapalenie się czyściwa. W połączeniu z zanieczyszczeniami, jakie powstają w warsztacie, często wystarczy zaledwie jedna iskra w trakcie szlifowania lub spawania, by powstał płomień. Dlatego też brudne czyściwa nie powinny być składowane w warsztacie w otwartych pojemnikach. Należy w tym celu stosować jedynie zamykane pojemniki. Ich otwieranie i zmykanie musi odbywać się szybko i w możliwie prosty sposób, tak aby czynności te stały się nawykiem u pracownika w jego codziennej pracy.

Firma MEWA opracowała SaCon – bezpieczny kontener wykonany z wytrzymałego sztucznego tworzywa (wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy), który – przy zastosowaniu zgodnym z jego przeznaczeniem – gwarantuje bezpieczne składowanie i transport czyściw. Oprócz szczelnego zamknięcia, wyposażony jest w praktyczne kółka ułatwiające jego transportowanie.

Pokrywę zaopatrzoną w uszczelkę, zamontowaną metodą wtrysku, można szybko i szczelnie zamknąć dzięki zaciskom. Ttak zabezpieczony kontener można po zakończeniu pracy pozostawić w miejscu, gdzie został ustawiony w warsztacie. Nie trzeba go usuwać z pomieszczenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę MEWA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!