Valvoline Premium Blue E uzyskał aprobatę ACEA E7-04

10 maja 2005, 0:00

Olej Valvoline Premium Blue jest olejem mineralnym, przeznaczonym do silników wysokoprężnych, które zostały zaprojektowane, aby spełniać najnowsze i najbardziej surowe normy emisji spalin w Europie i USA. W kwietniu 2005 roku Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA przyznało aprobatę E7-04 dla oleju Valvoline Premium Blue E SAE 15W40.
Olej Valvoline Premium Blue jest zaawansowanym technologicznie olejem smarującym silniki wysokoprężne, opracowanym dzięki współpracy z firmą Cummins. Zaawansowana technologia Valvoline Premium Blue E umożliwia wydłużenie okresu między wymianami, przez co silnik będzie pracować dłużej, mniej awaryjnie, a co za tym idzie bardziej wydajnie. Zastosowana technologia rozszczepienia polimeru (DTP) kontroluje osadzanie się sadzy i chroni jednostkę napędową w momencie rozruchu. Wysoki poziom wskaźnika TBN (uszlachetniających detergentów i dyspergatorów) i sprawdzona formuła oleju wpływają na zwiększenie żywotności i efektywności pracy jednostki napędowej. Produkt ten charakteryzuje się doskonałymi parametrami smarującymi zarówno do silników wysokoprężnych, jak i iskrowych.
 ]1L[
Oleje silnikowe posiadające aprobatę ACEA E7-04 są stabilne eksploatacyjnie, zapewniają doskonałą czystość tłoków oraz ochronę przed polerowaniem gładzi cylindrowej. Ponadto bardzo dobrze chronią przed zużyciem mechanicznym i powstawaniem osadów na elementach turbosprężarek, a także posiadają doskonałe właściwości rozpraszania sadzy. Zalecane są do silników Diesla spełniających wymagania emisji spalin zgodnie z Euro 1, 2, 3 i 4 oraz eksploatowanych w bardzo ciężkich warunkach i przy znacznie wydłużonych przebiegach między wymianami oleju. Oleje te są odpowiednie do silników bez filtrów cząstek stałych oraz do większości silników Diesla wyposażonych w układy recyrkulacji spalin, a także do większości silników Diesla z selektywnym katalizatorem redukującym tlenki azotu w spalinach.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!