Szef koncernu Total zginął w wypadku lotniczym

21 października 2014, 10:44

Christophe de Margerie – szef koncernu Total – zginął w wypadku samolotowym w Rosji. Jego prywatny odrzutowiec uderzył w pług śnieżny na pasie startowym lotniska.

Szef koncernu Total – jednego ze światowych liderów branży petrochemicznej wybierał się w drogę powrotną do Paryża z moskiewskiego lotniska Wnukowo. W momencie startu, miasto spowijała gęsta mgła. Prawdopodobnie z tego powodu pilot odrzutowca nie zauważył pługu śnieżnego, znajdującego się na drodze samolotu. Oprócz de Margerie, zginęli także trzej członkowie załogi samolotu.

W Rosji de Margerie brał udział w konferencji dotyczącej zagranicznych inwestycji kraju, odbywającej się w miejscowośći Gorki, pod Moskwą. Wzięli w niej udział przedstawiciele zagranicznych firm i rosyjskiego rządu. W ostatnim czasie szef Totala wielokrotnie bronił interesów Rosji na arenie międzynarodowej. Podkreślał, że mimo ostatnich wydarzeń, Europa nie jest w stanie funkcjonować bez rosyjskiego gazu.

Total jest też jednym z największych inwestorów w Rosji. W ubiegłym roku 9 proc. wydobycia firmy przypadało właśnie na ten kraj. Zgodnie z tegorocznymi prognozami do 2020 r. Rosja ma się stać dla Totalu największym źródłem ropy i gazu dzięki partnerstwu z rosyjskim przedsiębiorstwem gazowym Novatek oraz projektowi rozbudowania gazociągu jamalskiego do północno-zachodniej Syberii.

Christophe de Margerie przewodniczył firmie Total od 2007 r. W chwili śmierci miał 63 lata.

źródło: PAP, zdjęcie: presstv.ir

Dowiedz się więcej

Oleje Total z homologacją marki Volvo
Oleje Total z homologacją marki Volvo

Kolejne oleje firmy Total zostały docenione przez producenta aut. Tym razem homologację otrzymał nowy olej z gamy TOTAL QUARTZ 9000 – QUARTZ 9000 V-Drive 0W-20, który spełnia parametry techniczne marki Volvo i został opracowany specjalnie pod wymagania homologacji VCC BRS0-2AE. Z wyborem oleju jest podobnie jak z kupnem części do samochodu – powinno się używać […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 21 października 2014, 15:23 0 0

Rosja straciła swego gospodarczego ambasadora, łączmy się w bólu

Odpowiedz

Anonim, 21 października 2014, 18:03 0 0

to zwykły wypadek lotniczy , to przcież mgła, Moskwa, osoba związana z koncernem naftowym . bajki dla grzecznych dzieci. oczywiście łączymy się w bólu.

Odpowiedz

Wania, 21 października 2014, 22:01 0 0

Było z ruskimi bizniesy diełat ????

Odpowiedz

roman, 23 października 2014, 8:34 0 0

mam wrażenie, że dla tego pana możliwości latania tym samolotem (zyski i profity) były ważniejsze niż obiektywna prawda o poczynaniach politycznych i gospodarczych Moskwy, o działaniu wbrew embargu Unii nie wspomnę..

Odpowiedz

lewar, 23 października 2014, 14:04 0 0

Cyt: "De Margerie, absolwent prestiżowej szkoły biznesowej Ecole Superieure de Commerce de Paris, stał na czele koncernu Total od 2007 r. Był wysoko ceniony w branży. Kierowany przez niego koncern wybronił się od oskarżeń o korupcję w sprawie związanej z programem "Ropa za żywność", realizowanym przez ONZ w Iraku.
Francuz konsekwentnie od kilku lat nic sobie nie robił z restrykcji gospodarczych, które USA i Unia Europejska nakładały na państwa, w których koncern prowadził wydobycie. Mimo sankcji utrzymał inwestycje w Birmie i Iranie. Podobnie było, gdy wybuchł konflikt na Wschodzie. Gdy Zachód w odpowiedzi na rosyjską aneksję Krymu, a potem podsycanie konfliktu na wschodniej Ukrainie, nałożył sankcje na Rosję, de Margerie występował jako jej zdecydowany obrońca.
Kierowca pługa śnieżnego, w który uderzył w samolot prezesa koncernu Total był pijany - podali rosyjscy śledczy. Mężczyzna przeżył katastrofę i nie odniósł obrażeń, Christoph de Margerie i załoga samolotu zginęli."

Kasa, kasa, kasa i się przeliczył! Czyżby sprawiedliwości stało się zadość?

Odpowiedz