Świece NGK SIZFR6A6D dostępne na rynku wtórnym

29 maja 2014, 12:45

NGK Spark Plug Europe wprowadza na rynek wtórny wykonaną z podwójnych metali szlachetnych świecę z wyposażenia oryginalnego – SIZFR6A6D. Jest instalowana na wyposażeniu oryginalnym w silnikach 1,4 TSI Volkswagena od 2009 roku.

SIZFR6A6D powstała jako wyłączna świeca na wyposażenie oryginalne silników 1,4 TSI Volkswagena, które mogą być napędzane zarówno benzyną, jak i innym paliwem. Była instalowana pod maską Passata CC 1,4 TSI, jednocześnie gwarantowała zapłon w 1,4 TSI Ecofuel CNG, kompresującym gaz naturalny w Passatach 5 oraz Touranach. Sprawdziła się również w silniku 1,4 TSI Multifuel Passata 5, który mógł pracować na paliwie z zawartością etanolu do 85 proc.

Chociaż spalanie gazu wymaga wyższego napięcia zapłonowego niż spalanie benzyny, odległość między elektrodami powinna pozostać niezmieniona w całym cyklu serwisowym świecy. Aby to zagwarantować, SIZFR6A6D została wyposażona w przyspawany laserowo do elektrody środkowej, 0,6-milimetrowy wierzchołek z irydu oraz platynową płytkę na elektrodzie masy. Oba materiały szlachetne są odporne na erozję iskry oraz korozję, nawet w najwyższych temperaturach spalania. Kształt elektrody środkowej zwiększa efektywność zapłonu, ponieważ większa ilość mieszanki dociera do iskry.

Wymienione rozwiązania sprawiają, że świeca SIZFR6A6D zapewnia niezawodny zapłon w ciągu całych 60 000 km cyklu serwisowego.

Dowiedz się więcej

Świeca NGK z wyposażenia oryginalnego silnika 1.4 TSI  na rynku wtórnym
Świeca NGK z wyposażenia oryginalnego silnika 1.4 TSI na rynku wtórnym

Firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła na rynek wtórny kolejną świecę z wyposażenia oryginalnego: SIZFR6A6D. Świeca ta, wykonana z podwójnych metali szlachetnych jest instalowana na wyposażeniu oryginalnym w silnikach 1.4 TSI Volkswagena od roku 2009. Świeca SIZFR6A6D, którą producent wprowadził na rynek wtórny, powstała jako wyłączna świeca na wyposażenie oryginalne silników 1,4 TSI Volkswagena, które […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!