Dwa nowe katalogi świec NGK

23 maja 2014, 10:30

Firma NGK wydała dwie nowe publikacje: ósmą edycję katalogu świec do samochodów zabytkowych i katalog świec do motocykli.

Nowa edycja katalogu świec do samochodów zabytkowych NGK

Katalog świec do samochodów zabytkowych NGK cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród entuzjastów samochodów zabytkowych oraz warsztatów specjalizujących się w tego typu samochodach. Producent świec zapłonowych i sond lambda publikuje ten katalog od 2005 r., z każdą edycją zwiększając liczbę zastosowań swoich świec. Nowa, ósma edycja zawiera 5.725 referencji do samochodów i motocykli wyprodukowanych między 1931 a 1993 r.

Ponadto katalog jest wyposażony w szczegółowe ilustracje produktów oraz listy zamienników, które ułatwiają wyszukanie odpowiednika świecy zapłonowej NGK do świecy innego producenta. Z kolei oddzielna kolumna zawiera świece irydowe, jako alternatywę do świec standardowych. Zaawansowane technologicznie świece poprawiają spalanie, niezawodność zapłonu oraz usprawniają reakcję silnika na przyspieszanie (nawet w starszych jednostkach), jak również odciążają cewki zapłonowe i akumulator poprzez redukcję wymaganego napięcia zapłonowego.

Drukowana wersja katalogu jest już dostępna dla dystrybutorów, natomiast wersja elektroniczna jest do pobrania na stronie www.ngk.de.

Nowy katalog świec NGK do motocykli

Produkty NGK są instalowane na wyposażeniu oryginalnym większości motocykli. W identycznej jakości dostępne są równolegle na rynku wtórnym niemal do każdego motocykla. Nowy katalog świec do motocykli firmy NGK zawiera ponad 320 stron i 5 100 zastosowań. Można w nim także znaleźć świece do skuterów, quadów i skuterów śnieżnych.

Katalog ułatwia dobór irydowej świecy IX, dzięki umieszczeniu ich w oddzielnej kolumnie tabeli. Świece irydowe są alternatywą do świec standardowych – są bardziej odporne na zużycie i poprawiają dostęp mieszanki do iskry zapłonowej, co w rezultacie zwiększa reakcję na przyspieszanie i wydajność silnika. Wszyscy którzy przemierzają głownie krótkie dystanse docenią świece IX, które nie pozwalają na gromadzenie się nagaru na izolatorze, nawet gdy motocykl pokonuje tylko kilka kilometrów. Wówczas świeca nie osiąga jeszcze temperatury wystarczającej do samooczyszczania, ale wyładowania elektryczne na świecy IX usuwają nagar już od pierwszych metrów jazdy i zapobiegają jego narastaniu.

Nowy katalog 2014 – 2015 jest już dostępny dla dystrybutorów oraz do pobrania w formie pliku PDF na stronie NGK.

Dowiedz się więcej

Nowa funkcja w internetowej wyszukiwarce produktów NGK
Nowa funkcja w internetowej wyszukiwarce produktów NGK

Internetowa wyszukiwarka produktów firmy NGK zyskała nową funkcję – dodano do niej listy zamienników, które umożliwiają szybkie odnalezienie odpowiedniej świecy zapłonowej, żarowej, sondy lambda, przewodów lub cewki zapłonowej za pomocą kodów innych producentów. Wyszukiwarka produktów NGK na stronie www.ngkntk.pl to narzędzie ułatwiające pracę dystrybutorom i warsztatom. Dzięki niej mogą szybko dobrać właściwą świecę zapłonową, żarową, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!