Johnson Controls planuje nabyć sektor akumulatorów samochodowych Delphi

6 kwietnia 2005, 0:00

22 marca 2005 Johnson Controls, Inc. (NYSE: JCI) ogłosiła, że podpisała niewiążący list intencyjny w zakresie nabycia ogólnoświatowego sektora akumulatorów samochodowych Delphi Corporation za sumę około 212,5 milionów USD, z możliwością wystąpienia zmian.
Dodatkowo, w związku z tym zakupem Johnson Controls zakłada otrzymanie globalnego, długoterminowego kontraktu na zaopatrywanie General Motors w oryginalne akumulatory.
Nabywany sektor, przynoszący roczne skonsolidowane dochody w wysokości około 600 milionów USD, obejmowałby zakłady akumulatorowe w ponad 10 krajach, łącznie z joint venture w Chinach i Korei Południowej. Transakcja nie obejmuje amerykańskich zakładów Delphi, produkujących akumulatory samochodowe. Delphi będzie dostarczać akumulatory ze swoich zakładów w New Brunswick, New Jersey i Fitzgerald w stanie Georgia na podstawie relacji kontraktowej w zakresie produkcji z firmą Johnson Controls podczas okresu przejściowego do roku 2007 włącznie.
Ten zakup umożliwia firmie Johnson Controls uczestniczenie w szybko rozwijającym się azjatyckim rynku akumulatorów samochodowych, zwłaszcza w Chinach.
Nabywany sektor posiada wiodącą pozycję w zakresie oryginalnych akumulatorów w Chinach, a ponadto jest obecny na chińskim rynku wtórnym.
Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta latem 2005 roku, pod warunkiem pozytywnego zakończenia procedur należytej staranności, wynegocjowania i zawarcia ostatecznej umowy nabycia, a także uzyskania niezbędnych zezwoleń urzędowych.
Koncern Johnson Controls produkuje i sprzedaje ponad 80 milionów akumulatorów rocznie. W Europie do Johnson Controls należy firma VARTA Autobatterie GmbH z siedzibą w Hannowerze, gdzie mieści się również europejska centrala firmy . Fabryki w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach i Austrii o łącznej  produkcji około 26 milionów sztuk.
Włączenie należącej obecnie do Delphi fabryki akumulatorów we Francji, pozwoli na zwiększenie potencjału produkcyjnego do około 31-32 milionów akumulatorów rocznie.
Firma Johnson Controls na rynku samochodowym jest dostawcą zintegrowanych systemów siedzeń i wnętrz, a także akumulatorów.
Szczególy na www.jci.com

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!