Mechanik Roku 2005 – rozstrzygnięty

23 marca 2005, 0:00

Włodzimierz Wróblewski z Praszki pod Wieluniem zdobył tytuł Mechanika Roku 2005, zwyciężając w ogólnopolskim konkursie, w którym od początku jego istnienia, czyli od 3 lat, uczestniczyło ponad tysiąc mechaników samochodowych z całego kraju. Zwycięzca, oprócz tytułu i dyplomu otrzymał nagrody o wartości ponad 85 tysięcy złotych. W ich skład wchodzi roczne zaopatrzenie warsztatu w olej firmy Valvoline, ładowarka akumulatorów Deca Smart 3300 ufundowana przez firmę Sosnowski, zestaw świec i wycieraczek firmy Champion, ściągacze do łożysk firmy Complex, zestaw do wyciskania tłoczków zacisków hamulcowych od firmy Wimad, a także prenumerata czterech pism branżowych – patronów medialnych konkursu: Auto Ekspert, Auto Elektro, Auto Moto Serwis i Nowoczesny Warsztat. Finał konkursu odbył się w piątek, 18 marca w Centrum Logistycznym Foty w Łodzi. Głównym organizatorem imprezy była firma Fota S.A.
W konkursie mogli wziąć udział wszyscy mechanicy zatrudnieni w działających w Polsce warsztatach. Do I etapu zgłosiło się 443 mechaników oraz uczniowie szkół średnich o profilu samochodowym. Odpowiadali oni na 30 pytań (test jednokrotnego wyboru) opublikowanych przez pisma branżowe oraz na stronach internetowych www.liderserwis.pl .
Najlepsi uczestnicy I etapu spotkali się w lutym na Politechnice Łódzkiej, gdzie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru.
Te eliminacje wyłoniły finalistów, którzy walczyli o tytuł Mechanika Roku 2005 i nagrody. Ich łączna wartość wynosiła 303 tysiące złotych.
Piętnastu uczestników finałów rozgrywanych w łódzkim Centrum Logistycznym Foty S.A. miało do wykonania 13 zadań, w tym kilka w warsztacie samochodowym. Wszyscy wykonywali te same zadania.
Mechanik Roku 2005 Włodzimierz Wróblewski ma 35 lat, ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej (specjalizacja: samochody i ciągniki). Pracuje w rodzinnym warsztacie swojego ojca Mechanika Pojazdowa Badzimierz Wróblewski. Brał udział we wszystkich edycjach konkursu Mechanik Roku, za każdym razem dostawał się do finału. Jego hobby to motoryzacja, a zwłaszcza naprawa samochodów.
Sponsorami konkursu były firmy: Robert Bosch Sp. z o.o., Champion (Federal Mogul), Complex, Sosnowski, Valvoline, VB Leasing, Wimad.
]1[
Oto pełne wyniki finału:
1. miejsce – Włodzimierz Wróblewski – Praszka
2. miejsce – Hubert Kuta – Tomaszów Mazowiecki
3. miejsce – Andrzej Cichoń – Dębica
4. miejsce – Krzysztof Chlebowski – Nowa Sól
5. miejsce – Rafał Lewczyk – Giżycko
6. miejsce – Stanisław Juszczak – Opatówek
7. miejsce – Daniel Banaszek – Tłuszcz
8. miejsce – Andrzej Ciaciek – Olszyna
9. miejsce – Jarosław Wojciechowski – Tczew
10. miejsce – Marek Chłopowiec – Bytom Odrzański
11. miejsce – Marek Jachimczyk – Chełmek koło Trzebini
12. miejsce – Adam Butowicz, Szczecinek
13. miejsce – Tomasz Pokrzywiński – Słomniki
14. miejsce – Daniel Preckajło – Koszalin
15. miejsce – Paweł Wawrzyniak – Nowa Sól

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!