Myjnie WashTec

5 lutego 2014, 22:34

WashTec Polska jest spółką córką największego na świecie producenta myjni samochodowych, firmy WashTec Cleaning Technology (Augsburg/Niemcy). Program produkcyjny firmy obejmuje myjnie samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.

WashTec oferuje myjnie samoobsługowe jedno- i wielostanowiskowe, automatyczne myjnie portalowe oraz myjnie tunelowe. Jest także producentem chemii stosowanej w myjniach. Myjnie WashTec są wyposażeniem polskich warsztatów samochodowych i ASO takich marek jak: Audi, BMW, DAF, KIA, MAN, Mercedes, Opel, Renault, Toyota, VW. Obecne są także na stacjach benzynowych wszystkich działających w Polsce koncernów paliwowych.

Znakiem rozpoznawczym firmy są innowacje i konsekwentna polityka udoskonalania myjni samochodowych. Jako wiodący partner przemysłu motoryzacyjnego, klientom oferuje kompletne spektrum produktów i usług dla profesjonalnych myjni. WashTec stawia na nowoczesne technologie mycia samochodów. Jak np. miękki materiał myjący SofTecs, wyróżniony przez ADAC, który chroni lakier i uzyskuje doskonałe efekty mycia.

EasyWash

Jednym z kluczowych produktów firmy są myjnie automatyczne, idealne do warsztatu samochodowego. Przyjazne i łatwe w obsłudze. Sprawdzona i niezawodna technologia mycia. Dzięki nowoczesnym materiałom jest całkowicie bezpieczna. Miękki materiał szczotek myjących SofTecs zadba o czystość i połysk lakieru. Oto niektóre cechy:

 • Profesjonalna myjnia automatyczna
 • Skuteczne mycie
 • Optymalny stosunek ceny do wyposażenia
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Super delikatne, miękkie szczotki SofTecs®, usuwają brud jak żaden innym materiał
 • Cztery warianty wysokości przejazdowej: 2000, 2300, 2600, 2900 mm
 • Ciśnienie robocze 70 bar
 • Program mycia, suszenia i pielęgnacji

HobbyWash

Drugim kluczowym produktem są samoobsługowe myjnie wielostanowiskowe od 1 do 8 stanowisk mycia. W programie produkcyjnym znajdują się kompaktowe myjnie zlokalizowane w module technicznym. Taki moduł umożliwia obsługę do trzech stanowisk mycia. Jego szerokość to jedyne 80 cm, co umożliwia instalacje w prawie każdych warunkach. HobbyWash oferuje aż siedem programów mycia. Myjnia wyposażona jest w nowoczesny, dotykowy panel sterownia z ekranem LCD. Myjnie oferują program mycia proszkiem lub szamponem, domywanie delikatną szczotką z pianą, dodatkowy program dla wymagających „Power Foam”, który doskonale zmiękcza i usuwa brud. A także programy pielęgnacyjne jak wosk nakładany na gorąco, politura ShineTecs wcierana szczotką, nadająca połysk i efekt regeneracji lakieru oraz płukanie zdemineralizowaną wodą, nie pozostawiająca plam ani zacieków. Myjnie wyposażone są w nowoczesne piece grzewcze na gaz lub olej.

Bardziej wymagającym WashTec oferuje systemy kontenerowe, umożliwiające obsługę do ośmiu stanowisk mycia. Kontener pełni rolę pomieszczenia technicznego, w którym zlokalizowane jest maszynownia myjni. Ponadto oferowane są bardzo ładne, wyraźnie odróżniające się od innych, konstrukcje stalowe, w dwóch unikalnych wersjach: „Compact” i „Design”. Konstrukcje stalowe pokryte są panelami z aluminium, posiadają specjalne kieszenie ze stali nierdzewnej służące do odkładania lanc i szczotek. Firma oferuje klientom możliwości wyboru koloru, zadaszenia oraz ścian grodzących z poliwęglanu lub laminatu „TRESPA”. Nowoczesna technologia mycia, bardzo precyzyjna technika dozowania chemii i wody, energooszczędne napędy, dokładne wykonanie i designerski wygląd sprawiają, że myjnie WashTec cieszą się uznaniem klientów w Polsce.

MaxiWash Vario

Automatyczna myjnia portalowa dla samochodów ciężarowych i autobusów, wyposażona w szczotki boczne i opcjonalnie szczotkę dachową. Portal przesuwa się po szynach, wzdłuż pojazdów, oferując szeroką gamę programów mycia różnych pojazdów, całych zestawów, samych przyczep, czy ciągników siodłowych. Dużym atutem myjni MaxiWash Vario są bogate możliwości wyposażenia m.in. w programy mycia wysokim ciśnieniem: bocznym, ale także konturowym, gdzie myjnia za pomocą sterowania mikroprocesorowego i systemów fotokomórek, precyzyjnie odwzorowuje kształt mytego pojazdu, docierająca w każde miejsce. Myjnie można wyposażyć w oczyszczalnie, charakteryzujące się wysoką sprawnością, dzięki którym odzyskuje się do 85% wody i w znaczący sposób redukuje koszty eksploatacji, nie wspominając o ochronie środowiska.

Oto niektóre cechy:

 • Najlepsza i najszybsza myjnia ciężarowa w swojej klasie.
 • Mycie pojazdu o długości 18 metrów w niespełna 7 minut
 • Doskonałe efekty mycia, elektroniczna kontrola docisku szczotek
 • Trwała konstrukcja, wytrzymałe i odporne komponenty
 • Łatwa, nie wymagająca dużych nakładów obsługa

Chemia

Firma WashTec jest specjalistą w zakresie technologii mycia pojazdów samochodowych. Swoim klientom oferuje kompletne rozwiązania z jednej ręki, tzn. dobiera właściwe dla danego procesu urządzenie oraz technologię mycia, w tym środki chemiczne. Doradza klientom w oparciu o ponad 50-cio letnie doświadczenie:

– „Dzisiejszą pozycję rynkową zawdzięczamy naszym klientom. Wsłuchujemy się w ich potrzeby, rozwiązujemy ich problemy i udoskonalamy nasze produkty. To swoista symbioza, która przynosi korzyści każdej ze stron. Jako producent myjni i chemii mamy możliwość ciągłego kontrolowania jakości naszych produktów. Nasza chemia usuwa brud, pielęgnuje pojazdy i jest bezpieczna dla środowiska.”

WashTec Polska sp. z o.o.
ul. Sienna 73
00 – 833 Warszawa
www.washtec-polska.pl; biuro@washtec.de
Tel. 782 402 999

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł sponsorowany przygotowany przez WashTec Polska

Dowiedz się więcej

Pierwsza myjnia samoobsługowa WashTec w Polsce
Pierwsza myjnia samoobsługowa WashTec w Polsce

Na początku grudnia 2009 roku w Poniatowej koło Lublina została zainstalowana i uruchomiona pierwsza w Polsce profesjonalna, samoobsługowa myjnia niemieckiego producenta WashTec. Za realizację przedsięwzięcia odpowiedzialna była firma WSOP. Myjnia zlokalizowana została przy istniejącej od kilku lat stacji kontroli pojazdów i tworzy wraz warsztatem samochodowym cały kompleks motoryzacyjny. Obiekt wyposażyła firma WSOP. Myjnia HobbyWash posiada […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!