Opony z Bridgestone Poznań docenione przez Volvo

8 stycznia 2014, 15:14

Bridgestone Poznań jest pierwszą fabryką opon, która otrzymała nagrodę Volvo Cars Quality Excellence Award. W grudniu 2013r. przedstawiciel firmy Bridgestone odbierze w Szwecji prestiżowe wyróżnienie przyznane za wysoką jakość produkowanych opon, dostarczanych m.in. do modeli XC60, V40, S60 i V60.

Bridgestone uzyskał najwyższą ocenę – A, w 12 ocenianych w zestawieniu kryteriach, takich jak m.in. posiadanie niezbędnych certyfikatów czy spełnienie standardu MMOG/LEi. Ta nagroda to uznanie zaangażowania poznańskiej fabryki w dążeniu do osiągnięcia najwyższej jakości produktów.

– „Otrzymanie VQE Award oznacza potwierdzenie osiągnięcia przez dostawcę takiego poziomu jakości, który gwarantuje spełnienie wysokich wymagań stawianych przez Volvo” – tłumaczy Maciej Urbaniak z Działu Jakości Bridgestone Poznań. – „Konsekwencją uzyskania takiego statusu jest też priorytetowe traktowanie wyróżnionych firm przy nowych projektach Volvo” – dodaje Urbaniak.

Bridgestone Poznań zaczął dostarczać opony do samochodów Volvo w 2012 r. Są to modele opon 18” i 19” UHP (Ultra High Performance), przeznaczone do mocniejszych wersji Volvo XC60, V40, S60 i V60. Poznańska fabryka jest pierwszym producentem opon, który otrzymał Volvo Cars Quality Excellence Award. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w fabryce Volvo Torslanda w Göteborgu w Szwecji 18 grudnia 2013r. Bridgestone Poznań będzie reprezentował Menadżer Działu Jakości – Michał Michalski.

Poznańska fabryka jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu, który produkuje wysokiej jakości opony do samochodów osobowych. W zakładzie o powierzchni 19 ha produkuje się obecnie ponad 500 rodzajów opon, które trafiają do 44 krajów na całym świecie. Fabryka w Wielkopolsce jest jednym z 8 zakładów oponiarskich Bridgestone w Europie oraz jednym z dwóch zlokalizowanych w Polsce. W 2008 r. poznańska fabryka uzyskała i utrzymuje do dziś status Q1 od firmy Ford.

Volvo Cars Quality Excellence Award jest wyrazem uznania dla ponadprzeciętnych starań dostawców w spełnianiu wymagań stawianych przez Volvo. Co roku firmy współpracujące z Volvo są oceniane w czterech kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR), technologia, jakość i optymalizacja kosztów.

Dowiedz się więcej

Bridgestone dostarcza opony do BMW i3
Bridgestone dostarcza opony do BMW i3

Firma Bridgestone opracowała linię opon do elektrycznego BMW i3. Zastosowana w nich technologia „ologic” wykorzystuje synergię między dużą średnicą a wąskim bieżnikiem. Opony Ecopia EP500 ologic zapewniają lepszą aerodynamikę i opór toczenia, zachowując przyczepność przy deszczowej pogodzie. Większa średnica i wyższa sztywność opasań istotnie ograniczają odkształcenia opony, co zmniejsza tarcie wewnętrzne, ograniczając zużycie energii. Modyfikacje […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!