ATE PowerPad – nowe klocki Continental Teves

2 marca 2005, 0:00

W ostatnim czasie firma Continental Teves wprowadziła do oferty klocki hamulcowe ATE PowerPad. Klocki te gwarantują wysoką siłę hamowania, przy jednoczesnej redukcji emisji hałasu. ATE PowerPad z polakierowanymi na czerwono korpusami klocków stanowią uzupełnienie tarczy hamulcowej ATE PowerDisc. Zostały stworzone z myślą o kierowcach będących zwolennikami sportowej jazdy oraz tuningu.
Klocki hamulcowe ATE PowerPad to:
– stałe własności tarcia oraz odporność na zanik działania hamulców (fading) aż do temperatury powyżej 550 stopni C, co spełnia wymagania sportu motorowego
– długa żywotność
– homologacja ECE-R-90
– porowata powierzchnia płytki klocka od strony mocowania okładzin zwiększa przyczepność mechaniczną pomiędzy okładzinami, a częścią grzbietową klocków, dzięki temu zapewnia, że nie oddzielą się one od siebie również przy dużym obciążeniu
– wkładki anti noise shims gwarantują niską emisję hałasu przez hamulce zgodnie ze standardami pierwotnego wyposażenia
– czujniki zużycia klocków sygnalizują osiągnięcie dopuszczalnej granicy zużycia (w zależności od producenta pojazdu)
Kompletacja klocków hamulcowych ATE PowerPad wraz z tarczami hamulcowymi ATE PowerDisc powoduje, że uzyskuje się optymalną współpracę podczas hamowania.
]1L[
Tarcze hamulcowe ATE PowerDisc posiadają unikalne wielofunkcyjne wyżłobienie. Redukuje on wrażliwość hamulców na wilgoć i odprowadza skutecznie gazy, które przy wysokich temperaturach prowadzą do efektu fadingu. Podwyższa to bezpieczeństwo również w najbardziej ekstremalnych warunkach. Pozostałe zalety to długa żywotność oraz rozpoznanie stopnia zużycia bez narzędzi pomiarowych, gdy rowek nie jest już widoczny, należy wymienić tarczę.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!