Akumulatory AsiaSilver

2 lutego 2005, 0:00

Samochody azjatyckie stają się coraz bardziej popularne na rynkach zachodnioeuropejskich i amerykańskim. Jest ich coraz więcej także w Polsce. Uwzględniając tendencje rynkowe i potrzeby klientów, w styczniu tego roku Bosch wprowadził do swojej oferty nowy akumulator AsiaSilver, przeznaczony specjalnie dla samochodów produkowanych w Azji.
Jak wykazują analizy rynkowe sprzedaż samochodów azjatyckich stale rośnie.
Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania autami azjatyckimi, w styczniu tego roku Bosch rozszerzył program akumulatorów Silver o specjalnie przygotowaną linię AsiaSilver. W ramach tej linii dostępnych jest 14 rodzajów akumulatorów do samochodów o różnych pojemnościach silnika.
Akumulatory dla samochodów azjatyckich znacznie różnią się od akumulatorów przeznaczonych do aut europejskich. Mają inną budowę, wymiary, są też inaczej instalowane. Akumulatory z linii AsiaSilver mają odpowiednio dostosowane kształty i rodzaj mocowań.
AsiaSilver to produkt z linii akumulatorów rozruchowych bazujących na zastosowaniu stopu srebra, ołowiu i wapnia. Poprzez zmianę geometrii siatki usprawniona jest również droga przewodzenia prądu. Rozwiązania te sprawiają, że urządzenie jest szczególnie odporne na duże różnice pomiędzy wysokimi temperaturami panującymi pod maską samochodu
i niskimi temperaturami zewnętrznymi. W porównaniu z konwencjonalnymi bateriami antymonowymi oraz akumulatorami hybrydowymi i wapniowymi żywotność urządzeń AsiaSilver wydłuża się o 20 procent. Dzięki zastosowanym technologiom zwiększa się również znacząco zdolność ponownego naładowania akumulatora nawet po jego głębokim rozładowaniu, co powoduje, że nie szkodzi mu jazda na krótkich dystansach. Akumulatory nie mają także problemów z rozruchem silnika nawet w przypadku dłuższych okresów postoju samochodu.  

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!