Światowa nowość – Inteligentna świeca żarowa BERU PSG

26 stycznia 2005, 0:00

Europejskie i amerykańskie normy zakładają w przyszłości zmniejszenie wydalania cząstek sadzy i tlenków azotu do 90 procent. Przy zastosowaniu nowoczesnych filtrów normy wydzielania cząsteczek stałych są do osiągnięcia, znacznie gorzej wygląda sprawa NOx. Tu dzisiejsze metody wydają się niewystarczające, wymagana jest poprawa czystości spalin przed filtrem.
Dlatego uwaga konstruktorów koncentruje się na HCCI (wtrysku homogenicznym), zapewniającym bardzo niskie wartości NOx. Te nowe warunki spalania wymagają zamknięcia obwodu sterowania, gdzie pomiar ciśnienia w komorze spalania okazał się bardzo przydatny.
Innowacyjnym produktem Beru jest nowoczesna świeca żarowa z sensorem ciśnienia BERU PSG. Pręt grzejny z systemu ISS nie jest jak dotychczas sprasowany z korpusem, lecz może się przesuwać, przenosząc ciśnienie na membranę piezorezystora. Pozwala to mierzyć ciśnienie w komorze spalania, a w konsekwencji – sterować parametrami pracy silnika i ograniczać emisję szkodliwych spalin.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 17 lutego 2015, 8:54 0 0

ekobadziewie

Odpowiedz