BASF na wystawie Rynek Innowacji 2013

, 6 czerwca 2013, 14:20

System powłok lakierniczych odbijający promienie podczerwone, przezroczyste organiczne ogniwa fotowaltoniczne, płyny chłodnicze chroniące przed korozją, specjalistyczne izolacje termiczne, czy rama z kompozytów z włókien węglowych to tylko niektóre nowości zaprezentowane przez firmę BASF na warszawskiej wystawie Rynek Innowacji 2013.

Nowości BASF – Rynek Innowacji 2013

Na wystawie, która odbyła się w dniach 21-23 maja 2013 r. na warszawskim Torwarze zostały przedstawione rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na jej charakter i przyszłe trendy. Zaprezentowano obręcze kół wykonanych w całości z tworzyw sztucznych, pianki o wysokich parametrach, zapewniających zaawansowaną izolację termiczną czy lakier bezbarwny iGloss zapewniający skuteczną ochronę przed mikro-zarysowaniami. Jest to skutek zastosowania hybrydowej koncep-cji łączącej twarde i miękkie materiały organiczne. Zwiedzający mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami sektora chemicznego, które już dziś są wykorzystywane w produkcji samochodów.

Oszczędność energii

Ogniwa fotowaltoniczne stworzone przez BASF pozwalają na umieszczenie na dachu pojazdu całkowicie przeźroczystych baterii słonecznych. Dzięki tej technologii dach działa jak bateria, generująca w sposób wydajny energię nawet przy słabym oświetleniu.

Gospodarka cieplna pojazdu

Latem układ klimatyzacji potrzebuje więcej energii, którą w innym przypadku pojazd elektryczny mógłby wykorzystać na napęd. Specjalne powłoki lakiernicze umożliwiają odbijanie promieniowania, a nie jego pochłanianie. Jest to skutek zastosowania odpowiedniego pigmentu, dzięki temu na powierzchni lakierniczej jest osiągany spadek aż do 20 stopni Celsjusza, a wewnątrz samochodu aż do 4 stopni. Dodatkowo zewnętrzna błyszcząca powłoka pojazdu odbija niewidzialne promieniowanie podczerwone co dodatkowo chroni samochód przed nagrzewaniem.

Płyny chłodnicze nowej generacji

Odporność na zamarzanie to nie jedyne zastosowanie współczesnych płynów chłodniczych. Glysantin firmy BASF chroni układ chłodniczy zarówno przed zamarzaniem i przegrzaniem, nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych, dodatkowo zabezpiecza całość przed korozją.

Smart Forvision

Zastosowanie wymienionych innowacji można obserwować między innymi w modelu Smart Forvision. Dzięki współpracy z BASF w tym modelu zastosowano wiele nowych materiałów zmniejszających zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację. Smart Forvision jest wizytówką technologii, jakie będą wykorzystywane w pojazdach zapewniających mobilność zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

Dowiedz się więcej

Największa fabryka katalizatorów  BASF w Polsce
Największa fabryka katalizatorów BASF w Polsce

Niemiecki potentat chemiczny BASF wybuduje w Polsce fabrykę katalizatorów. Będzie to największa tego typu inwestycja firmy w Europie. 400 miejsc pracy w nowej fabryce BASF Zakłady produkcji katalizatorów samochodowych powstaną w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Środzie Śląskiej. Na pierwszy etap budowy BASF przeznaczy co najmniej 90 mln Euro. Do zamknięcia fazy powstawania projektu, nakłady […]

85-lecie płynów do chłodnic silnikowych Glysantin
85-lecie płynów do chłodnic silnikowych Glysantin

Glysantin, płyn chłodniczy firmy BASF, obchodzi jubileusz 85-lecia produkcji. Już od 1929 roku oferuje ochronę silników przed korozją, przegrzaniem i mrozem. W ramach obchodów rocznicy marka Glysantin prezentuje się w nowym świetle, przechodzi lifting i prezentuje nowego menedżera marki. – „W ramach odmłodzenia marki postanowiliśmy zdigitalizować maskotkę produktów Glysantin – psa (Glysa). Pomogło to w ożywieniu wizerunku […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!