Masa uszczelniająca REINZOSIL z pozytywnym wynikiem testów w silnikach zasilanych biogazem

23 maja 2013, 1:44

Uniwersalna masa uszczelniająca VICTOR REINZ na bazie silikonu – REINZOSIL doskonale nadaje się do stosowania w silnikach zasilanych biogazem. Zawansowane testy chemiczne oraz mechaniczne potwierdziły, iż masa REINZOSIL zastosowana do uszczelnienia elementów silnika zasilanego biogazem, pozostała całkowicie odporna na działanie oleju zastosowanego w takim silniku.

logo Victor ReinzReinzosil od Victor Reinz

Intensywne testy dowiodły, iż obszar bezpiecznego i bezproblemowego stosowania masy REINZOSIL powiększył się o silniki zasilane gazem i biogazem.

Podczas testów masa REINZOSIL została zastosowana do uszczelnienia elementów silnika, w których pracował gorący olej silnikowy, pod ciśnieniem roboczym. Masa po uzyskaniu wymaganego stopnia twardości, REINZOSIL zapewnił doskonałe całkowite uszczelnienie dla krążącego medium olejowego, w skrajnie różnych warunkach temperaturowych. W testach wytrzymałościowych, nawet po dwutygodniowej nieprzerwanej pracy silnika, przy temperaturze oleju sięgającej 120°C, kompozyt masy uszczelniającej nie wykazał żadnych oznak puchnięcia, przebarwienia czy płynięcia. Pomiary wartości własności mechanicznych z powodzeniem zmieściły się w normach, wykazując bardzo dużą elastyczność w testach na rozciąganie.

“Pozytywne wyniki testu masy uszczelniającej REINZOSIL, przy zastosowaniu w silniku zasilanym biogazem, to kolejny dowód dla naszych Kientów, na to, jak bezpieczne, wiarygodne i pewne w użyciu są nasze produkty” – powiedział Pan Christian Katzer, Product Manager PPM odpowiedzialny za rozwój produktu. – “Uzyskane rezultaty potwierdzają wszechstronność zastosowania naszych mas uszczelniających.”

REINZOSIL VICTOR REINZ

Masa uszczelniająca REINZOSIL

REINZOSIL to anaerobowa kompozytowa masa pokrywająco-uszczelniająca na bazie silikonu (Polidimetylosiloksan). Kompozyt uszczelniający ulega twardnieniu bez dostępu powietrza, wykorzystując metal jako katalizator reakcji. Znajduje bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie w uszczelnianiu silników (połączenia płaskie ze szczeliną uszczelnianą – często bez konieczności kompletnego demontażu). Masa charakteryzuje się doskonałą stabilnością w wysokich temperaturach.

 

VICTOR REINZ

Wszystkie kompozytowe masy uszczelniające VICTOR REINZ posiadają niezbędne certyfikaty stosowania oraz karty bezpieczeństwa produktów. Firma REINZ oferuje testowaną masę REINZOSIL na bazie silikonu w opakowaniach dostosowanych do potrzeb serwisów samochodowych, zarówno w sektorze pojazdów osobowych jak i ciężarowych. Dostępne w sieci sprzedaży tuby 70ml (70-31414-10) i pojemniki ciśnieniowe z dozownikiem 200ml (70-31414-20) pozwalają na bezproblemowe stosowanie i przechowywanie masy uszczelniającej.

Dodatkowe informacje o masie REINZOSIL dostępne są na stronie: www.victorreinz.com.

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł przygotowany przez firmę Victor Reinz

Dowiedz się więcej

Aplikacja Victor Reinz – więcej niż katalog
Aplikacja Victor Reinz – więcej niż katalog

Firma Dana zaprezentowała aplikację przeznaczoną na iPhone’y oraz iPady, która ułatwia łatwe odnalezienie odpowiednich uszczelek z oferty marki Victor Reinz, stanowiącą uzupełnienie klasycznego katalogu. – „Klienci mogą wyszukiwać produkty używając numerów OE wszystkich producentów, a także numerów porównawczych innych producentów. Jeśli odpowiedni produkt znajduje się w ofercie Dana, klient będzie mógł go znaleźć” – powiedział […]

Prawidłowy montaż elastomerowej uszczelki pokrywy głowicy cylindrów
Prawidłowy montaż elastomerowej uszczelki pokrywy głowicy cylindrów

W ciągu ostatnich lat metalowe pokrywy zaworów w silnikach spalinowych zostały sukcesywnie zastąpione przez pokrywy, wykonane z tworzywa sztucznego. Prezentujemy instrukcję prawidłowego montażu. Nowe, lepsze pokrywy zaworów Pokrywy zaworów z odlewów aluminiowych lub z metalu zostały przekonstruowane na wykonania z duroplastów lub termoplastów, wzmocnionych włóknem szklanym, i posiadające zintegrowaną profilowaną uszczelkę gumową. Zalety to: redukcja […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 29 maja 2013, 11:40 1 -2

Masa uszczelniająca Elring Elring-Nr.129.400 jest doskonalszym odpowiednikiem tej masy z Reinza. Używam Elringa w warsztacie od lat i uważam , ze jest lepsza od Reinza

Odpowiedz

Anonim, 3 czerwca 2013, 11:14 0 -3

a coż to za warsztat? Nie ma lepszej masy uszczelniającej niż Reinz. To samo tyczy się uszczelek!!!!

Odpowiedz

Anonim, 14 lutego 2014, 23:25 1 -1

Witam jestem bardzo zadowolony z tego produktu na , który trafiłem przez przypadek.Teraz nie zamienił bym go na żaden inny. Od kilkunastu lat robie przy motocyklach i ten produkt jest po prostu rewelacyjny.Bije konkurencję na głowę.
Gorąco polecam.

Odpowiedz

Anonim, 25 lutego 2014, 17:01 1 -4

Niestety uszczelki Reinz to gasnąca gwiazda na pierwszym wyposażeniu; jeszcze próbują walczyć na aftermarket, ale udział mają naprawdę niewielki; w co drugim aucie na serii, jest teraz Elring; to samo z masą Elring - ta 129.400, o której wspomina kolega, jest czystym silikonem idealnie uszczelniającym silniki ze stopów metali lekkich - polecam

Odpowiedz