Otwarcie AS-PL España

21 marca 2022, 9:05

Otwarty został kolejny zagraniczny oddział AS-PL. Tym razem w Walencji w Hiszpanii. AS-PL España to trzeci zagraniczny oddział AS-PL. Pierwszy, czyli AS-PL UK powołany został w 2017 roku w Wielkiej Brytanii, a kolejny – AS-PL Italia dwa lata później, we Włoszech.  AS-PL España oferuje dostęp do pełnej gamy produktów i komponentów do alternatorów i rozruszników, a także dostawę na terenie całej Hiszpanii.

– W 2019 roku otwieraliśmy oddział AS-PL Italia we Włoszech. Teraz nadszedł czas, aby wykonać kolejny krok, tym razem w Hiszpanii – informuje Monika Gilis-Siek, Regionalny Dyrektor Handlowy na region Europy Zachodniej i Ameryki w AS-PL Sp. z o.o. – Nasz wybór nie jest przypadkowy – po szczegółowych analizach mówiących m.in. o dużym zapotrzebowaniu na nasze produkty w Hiszpanii, Portugalii, Afryce czy krajach Ameryki Południowej uznaliśmy, że warto być obecnym na tym rynku, aby w jeszcze większym stopniu odpowiadać na potrzeby aktualnych i potencjalnych Klientów.

Nowy magazyn i biuro o łącznej powierzchni 1500 m2 zlokalizowane są w północnej części Walencji, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. W środku znajduje się trzypoziomowa antresola o łącznej powierzchni 1000 m2 z 5 000 półek. Ponadto magazyn został wyposażony w 1 500 miejsc paletowych, regały mieszczące 25 000 indeksów towarowych, strefę przyjęcia towaru z pięcioma dokami załadunkowymi i strefę pakowania przystosowaną dla 15 pracowników.

– W tym roku AS-PL obchodzi 30-lecie działalności, dlatego otwarcie kolejnego zagranicznego oddziału, jest w pewnym sensie symboliczne – mówi Paweł Kotala, Dyrektor Handlowy w AS-PL Sp. z o.o. Dzięki tej decyzji w jeszcze większym stopniu podniesiemy rangę firmy na arenie międzynarodowej i pokażemy, że nasze 30-letnie doświadczenie to nie tylko liczba, ale przede wszystkim wiedza, zaufanie i wysoka jakość, którą wypracowaliśmy i chcemy kontynuować przez kolejne dziesięciolecia – podkreśla Paweł Kotala.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!