Sensacyjne sondażowe odkrycie: przełomowa tendencja wśród kierowców dotycząca samochodów autonomicznych

22 maja 2023, 10:18

Autonomiczne samochody są intensywnie dopracowywane w wielu ośrodkach badawczych na całym świecie. Są fabryki, po których obszarze, pracownicy mogą poruszać się przy pomocy takich samochodów. Bywa, że wewnętrzne dostawy są realizowane przy użyciu autonomicznych dostawczaków. Mimo tego autonomiczne pojazdy na drogach publicznych wciąż są rzadkością. Czy społeczeństwo jest gotowe na tę innowację?

fot. pexels.com

Jakie są nastroje społeczne wobec samo prowadzących się samochodów?

W maju 2023 r. w Wielkiej Brytanii homologację drogową uzyskały Fordy Mustangi Mach-E wyposażone w asystenta jazdy BlueCruise. W tym samym miesiącu przeprowadzono tam badania sondażowe, aby sprawdzić nastawienie społeczeństwa do samochodów wyposażonych w systemy zastępujące kierowcę. Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Startline wykazały nieoczekiwane dane.

Na przyjęcie technologii samo prowadzących się samochodów, gotowych jest ponad dwie trzecie brytyjskich kierowców. Z drugiej jednak strony, należy zwrócić uwagę na fakt, że prawie 25% kierowców nie ufa autonomicznym technologiom. Z kolei zaskakuje fakt, że jedynie 16% kierowców uważa, że są w stanie prowadzić lepiej niż sztuczna inteligencja.

Czy Waszym zdaniem jest szansa, że w Polsce autonomiczne samochody cieszą się taką samą aprobatą społeczeństwa?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!