Nowa marka samochodów wchodzi do Polski. Znamy termin.

11 maja 2023, 10:22

Nowa marka samochodów osobowych ma wkrótce śmiało wkroczyć na polski rynek. Właściciele firmy wprowadzającej nowy model do naszego kraju spodziewają się, że polski rynek będzie dla nich jednym z najważniejszych w Europie.

Chery Omoda 5

Nowoczesna fabryka w Chinach

Omoda 5 to model samochodu spod znaczka Chery, który ma zostać wprowadzony na polski rynek już w 3. kwartale tego roku. Chiński producent produkuje swoje samochody w w pełni zautomatyzowanej fabryce. Produkcja w Connected Mega Factory zarządzana jest przez sztuczną inteligencję. Ponadto w fabryce panuje taka cisza, że odwiedzający ją dziennikarze porównywali poziom hałasu do tego, który można doświadczyć w bibliotekach.

– Litera „O” w nazwie Omoda oznacza pozytywne zaskoczenie i energię. Wywodzi się również z symbolu tlenu. Natomiast termin „Moda”, wzorowany jest na słowie „Modern”, co oznacza jednocześnie nowoczesny i modny – mówi o filozofii marki Ajax Jia, Country Director Omoda Poland, Brand Director Omoda Europe

Chery Omoda 5 – nowy samochód na polskim rynku – elektryczny czy nie?

W czasach rozpędzającej się elektromobilności i zbliżającego się zakazu samochodów spalinowych można by się spodziewać, że nowe marki samochodów wprowadzane na nasz rynek będą zasilane elektrycznie. Okazuje się, że Omoda 5 to tradycyjny samochód napędzany silnikiem spalinowym. Obecnie są one produkowane z dwiema wersjami silnikowymi. Są to dwie turbodoładowane benzyny o pojemnościach 1.5 oraz 1.6 litra. Ponadto samochód ten jest produkowany w dwóch wariantach napędu. Klienci rynków, na których został już wprowadzony, mogą wybierać między napędem na przednią oś lub na wszystkie koła. Jak na razie nie wiadomo, w jakiej konfiguracji samochody dostępne będą w Polsce.

W kwietniu tego roku zaprezentowano jednak wersję elektryczną, czyli Omoda 5 EV, która ma pojawić się na naszym rynku na początku 2024r. Warunki homologacyjne w Unii Europejskiej dla samochodów z silnikami spalinowymi są na tyle rygorystyczne, że w naszym kraju prędzej powinniśmy się spodziewać nowych samochodów z napędem elektrycznym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!