Warszawska straż miejska zdemaskowała nielegalny proceder w warsztacie

28 kwietnia 2023, 12:09

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska podczas kontroli w jednym z zakładów mechanicznych na Pradze-Północ odkryli niepokojące ślady. Plamy oleju przy kratce ściekowej wzbudziły czujność funkcjonariuszy. Co odkryli?

Straż miejska w warsztacie
fot. Straż Miejska Warszawa

Przykra niespodzianka w kratce ściekowej

Plamy oleju przed warsztatem skierowały uwagę funkcjonariuszy na kratkę przykrywającą kanał do odprowadzania deszczówki. Gdy dokładnie się przyjrzeli zawartości kanału, odkryli w nim pozostałości płynów eksploatacyjnych z samochodów. Stwierdzono, że warsztat nielegalnie pozbywał się oleju i innych płynów wylewając je do miejskiej sieci odprowadzania deszczówki. Ale to nie wszystko!

Kratka kanału na deszczówke z olejem
fot. Straż Miejska Warszawa

Zawartość śmietnika także pozostawiała wiele do życzenia

Widząc nieprawidłowości, eko-patrol straży miejskiej postanowił zajrzeć także do śmietnika na odpady komunalne. Znaleźli w nim odpady takie jak filtr oleju czy uszczelka głowicy cylindrów. Zgodnie z obowiązującym prawem, śmieci produkowane przez warsztaty samochodowe muszą być utylizowane na odmiennych zasadach od odpadów komunalnych. Strażnicy ustalili osobę winną zanieczyszczania środowiska i na podstawie zebranych dowodów nałożyli na nią karę zgodną z obowiązującymi przepisami.

filtr oleju śmieci
fot. Straż Miejska Warszawa

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!