Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki. 02.07 Inter Cars przedłuża współpracę z producentem olejów 02.07 Groupauto CEE ma nowego partnera 02.07 Szkolenia Marelli – wakacje i wrzesień 2024 02.07 Dodatkowe oświetlenie samochodu – co można zamontować i kiedy korzystać? MotoFocus TV.

CLEPA

Rok 2017 oczami branży motoryzacyjnej

Można powiedzieć, że rok 2017 dla branży motoryzacyjnej w Polsce był rokiem udanym. Dynamika wzrostu przemysłu i rynku była wysoka, a eksport części i akcesoriów był wyższy niż rok wcześniej.

Brakujące części w aftermarketowej układance

Dzisiejsze samochody są coraz bardziej „skomplikowane”, do ich budowy potrzeba coraz więcej części, które czasem różnią się od siebie drobnymi detalami, w zależności nie tylko od modelu pojazdu, ale również jego wersji. W warsztacie powinny być one łatwo identyfikowalne, tak by ułatwić szybką naprawę oraz możliwość dostarczenia danej części od wybranego producenta.

Perspektywy e-mobility w Polsce – relacja

W Katowicach odbyło się kluczowe spotkanie branży motoryzacyjnej: International Automotive Business Meeting 2017. Wydarzenie, zorganizowane przez Włoską Izbę Handlowo – Przemysłową w Polsce, zgromadziło polskich oraz zagranicznych inwestorów związanych z sektorem motoryzacyjnym i energetycznym.

Przyszłość sektora motoryzacyjnego w Polsce – najważniejsze spotkanie branży automotive

W dniach 28 – 29 listopada 2017 w Katowicach odbędzie się kluczowe wydarzenie branży automotive w Polsce: International Automotive Business Meeting 2017. W wydarzeniu wezmą przedstawiciele polskich i europejskich władz, a także liderzy oraz eksperci branży samochodowej, którzy wspólnie poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie, jak najnowsze trendy elektromobilności wpłyną na kształt polskiego sektora motoryzacyjnego.

Największe spotkanie branży – relacja

XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego przejdzie po historii jako wydarzenie, które zaprezentowało siłę firm, działających w sektorze części i napraw samochodowych. Przez dwa dni w obradach uczestniczyło ponad 800 osób. Zaprezentowano rynkowe dane, omówiono szanse i zagrożenia branży oraz naświetlono prognozy na przyszłość.

XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – cała branża razem w jednym miejscu

W dniach 8-9 listopada 2017 r. odbędzie się największy w tym roku kongres branży motoryzacyjnej. Do Warszawy zawita ponad 800 gości z największymi graczami rynku części motoryzacyjnych na czele.

Co zagraża producentom części?

Producenci części i komponentów muszą być stale na baczności w obliczu narastających zagrożeń. Są nimi m.in. nowe regulacje prawne stwarzające kolejne bariery na drodze rozwoju czy też problemy rynku pracy i coraz wyższe standardy technologiczne.

Już wkrótce XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – zarezerwuj datę

Już na początku listopada odbędzie się największy Kongres branży motoryzacyjnej. O znaczeniu i randze wydarzenia świadczy patronat Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także europejskich organizacji CLEPA, FIGIEFA oraz APRA.

Bezpieczny Warsztat: inicjatywa, która łączy

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) ponownie koncentruje niezależny rynek motoryzacyjny wokół ambitnego celu: przełamania stereotypów i uświadomienia kierowcom, że warto zaufać niezależnym serwisom samochodowym.

Kto decyduje o losie warsztatów?

Niezależny segment rynku motoryzacyjnego, czyli tak zwany aftermarket tworzą wspólnie firmy zajmujące się handlem (dystrybutorzy, hurtownicy), producenci części motoryzacyjnych oraz niezależne warsztaty. Firmy te muszą walczyć o swoje interesy i przeciwdziałać niekorzystnym zmianom prawnym. Dużą rolę odgrywają tutaj stowarzyszenia branżowe, które mają wpływ na tworzenie prawa. Odczuwalny jest jednak brak silnej organizacji reprezentującej interesy warsztatów. […]

CLEPA to Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Samochodowych (ang. European Association of Automotive Suppliers). Misją organizacji jest integracja środowiska motoryzacyjnego, związanego z rynkiem części i napraw oraz dbanie o jego wspólne cele. CLEPA reprezentuje ponad 120 dostawców części, systemów i innych rozwiązań technologicznych z branży motoryzacyjnej. W jej kręgach swoje reprezentacje ma 20 stowarzyszeń krajowych, a także inne organizacje europejskie. CLEPA reprezentuje interesy swojego środowiska na arenie międzynarodowej, głównie przed organami unijnymi, decydującymi o zmianach prawnych. Więcej informacji na temat stowarzyszenia CLEPA oraz jego działalności, znajdziesz w tej kategorii artykułów.