Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
15:07 BILSTEIN rozda warsztatom gadżety w ramach nowej kampanii 14:08 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 11:48 Nowe żarówki LED od Philips już dostępne na rynku 11:46 Co dalej z Liqui Moly Polska? Pytamy nowego prezesa. MotoFocus TV. 11:30 Konkurs Magneti Marelli – wyniki

CLEPA

Normy emisji CO2 ustalone – co dalej z branżą motoryzacyjną?

Mówi się, że dobry kompromis to taki, z którego niezadowolone są wszystkie strony. Teoretycznie zatem, w sprawie nowych limitów CO2 powstał dobry kompromis. Obrońcom środowiska ustalone limity nie wystarczają, z kolei przemysł motoryzacyjny wskazuje, że propozycje te są delikatnie mówiąc „zbyt ambitne do wykonania”.

Czy Europa zahamuje swój przemysł motoryzacyjny?

Kiedy Komisja Europejska opublikowała plany dotyczące redukcji emisji CO2, przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego w zasadzie jednym głosem twierdzili, iż obniżka o 15% do 2025 r. i 30% do 2030 r. to plany zbyt ambitne, a nawet nierealne. Obecnie debata w Europie toczy się jednak nie wokół tego, by obniżyć dopuszczalną emisję CO2, ale dyskutuje się już o […]

SDCM poszukuje pracownika

W związku z dynamicznym rozwojem całej branży motoryzacyjnej, polska organizacja działająca w międzynarodowych strukturach poszukuje osoby niezwykłej. Z jednej strony będzie to dla niej bardzo odpowiedzialna misja, a z drugiej to zaszczyt reprezentacji interesów środowiska dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych.

Alfred Franke członkiem Zarządu CLEPA

Alfred Franke, prezes polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, podczas ostatniego Walnego Zebrania CLEPA, został wybrany jednogłośnie na Członka Zarządu tej organizacji.

Znamy laureatów CLEPA 2018 Innovation Awards

CLEPA, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Samochodowych, po raz trzeci z rzędu wręczyło nagrody w konkursie CLEPA Innovation Awards. Tym razem gala odbyła się w Gemeentemuseum w holenderskiej Hadze. 

SDCM: Redukcja emisji CO2? Zdecydowanie tak, ale nie kosztem innowacji i konkurencyjności

24 kwietnia br. w Europarlamencie w Brukseli odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) spotkanie eurodeputowanych z przedstawicielami firm produkujących części motoryzacyjne w Polsce. Debatowano o dużym wpływie jaki mają producenci części w dążeniu do dekarbonizacji transportu drogowego.

Rok 2017 oczami branży motoryzacyjnej

Można powiedzieć, że rok 2017 dla branży motoryzacyjnej w Polsce był rokiem udanym. Dynamika wzrostu przemysłu i rynku była wysoka, a eksport części i akcesoriów był wyższy niż rok wcześniej.

Brakujące części w aftermarketowej układance

Dzisiejsze samochody są coraz bardziej „skomplikowane”, do ich budowy potrzeba coraz więcej części, które czasem różnią się od siebie drobnymi detalami, w zależności nie tylko od modelu pojazdu, ale również jego wersji. W warsztacie powinny być one łatwo identyfikowalne, tak by ułatwić szybką naprawę oraz możliwość dostarczenia danej części od wybranego producenta.

Perspektywy e-mobility w Polsce – relacja

W Katowicach odbyło się kluczowe spotkanie branży motoryzacyjnej: International Automotive Business Meeting 2017. Wydarzenie, zorganizowane przez Włoską Izbę Handlowo – Przemysłową w Polsce, zgromadziło polskich oraz zagranicznych inwestorów związanych z sektorem motoryzacyjnym i energetycznym.

Przyszłość sektora motoryzacyjnego w Polsce – najważniejsze spotkanie branży automotive

W dniach 28 – 29 listopada 2017 w Katowicach odbędzie się kluczowe wydarzenie branży automotive w Polsce: International Automotive Business Meeting 2017. W wydarzeniu wezmą przedstawiciele polskich i europejskich władz, a także liderzy oraz eksperci branży samochodowej, którzy wspólnie poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie, jak najnowsze trendy elektromobilności wpłyną na kształt polskiego sektora motoryzacyjnego.

CLEPA to Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Samochodowych (ang. European Association of Automotive Suppliers). Misją organizacji jest integracja środowiska motoryzacyjnego, związanego z rynkiem części i napraw oraz dbanie o jego wspólne cele. CLEPA reprezentuje ponad 120 dostawców części, systemów i innych rozwiązań technologicznych z branży motoryzacyjnej. W jej kręgach swoje reprezentacje ma 20 stowarzyszeń krajowych, a także inne organizacje europejskie. CLEPA reprezentuje interesy swojego środowiska na arenie międzynarodowej, głównie przed organami unijnymi, decydującymi o zmianach prawnych. Więcej informacji na temat stowarzyszenia CLEPA oraz jego działalności, znajdziesz w tej kategorii artykułów.