Oto najlepsze warsztaty – Finał konkursu Bezpieczny Warsztat 2017

, 15 listopada 2017, 9:22

Podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu Bezpieczny Warsztat 2017. Nagrody przyznano w trzech kategoriach.

Uroczystość wręczenia nagród poprowadził Maciej Wisławski, znany pilot rajdowy, angażujący się w wiele inicjatyw motoryzacyjnych.

– Wszelkiego rodzaju konkursy, zawody są wspaniałe. Nie ma nic piękniejszego niż rywalizacja o to, by być najlepszym. Warsztaty, które zgłosiły się do udziału w konkursie poświęciły wiele pracy i starań, by znaleźć się w miejscu, w którym są obecnie. Większość z nich latami budowało swoją pozycję i zaufanie klientów. Ten trud się opłacił. – powiedział Maciej Wisławski.

„Bezpieczny Warsztat” to inicjatywa mająca na celu budowę pozytywnego wizerunku niezależnych serwisów samochodowych, prezentację ich silnych stron oraz mobilizację do ciągłego podnoszenia standardów świadczonych usług. Zwycięzców konkursu wyłoniły profesjonalne audyty przeprowadzone przez firmę Dekra Polska Sp. z o.o. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o kolejnych miejscach na podium zadecydowały różnice zaledwie kilku punktów.

W kategorii „Warsztat duży” (powyżej 6 stanowisk) rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom wysoki. Zwycięzca może pochwalić się rewelacyjnym, uzyskanym wynikiem – aż  94,7% w audycie DEKRA. Ostatecznie wyłoniona pierwsza trójka prezentuje się następująco.

  1. Serwis Pojazdów Rosiak
  2. Autoreduta
  3. FHU Ślusarczyk

W kategorii „Warsztat średni” (3-6 stanowisk), zwycięzca również uzyskał bardzo imponujący rezultat – 90,7%. Do ideału zabrakło naprawdę niewiele.

  1. BS Sanecznik
  2. Auto Serwis DAP
  3. Laver Anna Szachnowska

W kategorii „Warsztat mały” (do 3 stanowisk) zwyciężył Auto serwis Ireneusz Ławniczak. Najmniejsze serwisy nie odstawały poziomem, zwycięzca uzyskał wynik – 86,2% w ocenie DEKRA. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

  1. Auto serwis Ireneusz Ławniczak
  2. Automex Piotr Gębiś
  3. Auto Banaszak

Właściciele warsztatów odebrali nagrody z rąk przedstawicieli DEKRA. Niektórzy nie kryli wzruszenia związanego z faktem, że ich ciężka praca oraz inwestycje w rozwój zostały docenione przez jury konkursu.

Konkurs „Bezpieczny Warsztat” organizowany jest przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych od 2015 roku (wcześniej pod nazwą „Warsztat Roku”). Kierowany jest do przedstawicieli warsztatów niezależnych, jak i zrzeszonych w ramach sieci.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!