Continental wznawia produkcję opon w Rosji

20 kwietnia 2022, 15:30

Continental poinformował o wznowieniu produkcji w swojej fabryce w Kałudze. Producent opon zapewnia jednocześnie, że jest to sytuacja tymczasowa wynikająca z troski o los tamtejszych pracowników fabryki, którzy rzekomo mogliby zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

W oświadczeniu producent poinformował, że konsekwencje karne grożą pracownikom i menedżerom rosyjskiego zakładu, jeśli zostanie zatrzymany proces zaspokajania lokalnego popytu. Nie sprecyzowano jednak o jakich konsekwencjach dokładnie mowa. Continental podkreślił, że produkcja opon nie ma związku z chęcią osiągnięcia zysku i fabryka w Rosji działa poniżej swoich mocy produkcyjnych.

Jakiś czas temu Władimir Putin ostrzegł zagraniczne firmy o gotowości Rosji do przejęcia ich aktywów, jeśli zrezygnują z działalności w tym państwie. Obecnie jednak projekt wywłaszczenia jest wstrzymany.

Nie tylko Continental wznowił produkcję

Przypomnijmy, że na podobny krok wcześniej zdecydował się również inny producent opon Nokian Tyres, który wznowił produkcję w fabryce we Wsiewołożsku. Wówczas producent poinformował o tym fakcie, by „mieć pewność, że fabryka będzie obsługiwana i kontrolowana przez Nokian Tyres również w przyszłości”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

łgarstwo, 20 kwietnia 2022, 16:08 4 0

cienia prawdy w tym oświadczeniu nie ma

Odpowiedz