Nowa kolekcja Kenwood DDX

30 listopada 2005, 0:00

Seria DDX doczekała się następcy. Nowe modele zostały wzbogacone o najnowsze technologie.
Radioodtwarzacz DDX7025, który doskonale pasował do wszystkich aut wyposażony w miejsce 2 DIN. Tak duża powierzchnia umożliwiła stworzenie multimedialnej maszyny o dużych możliwościach.

Kenwood zaprojektował radioodtwarzacz DDX-7025, który debiutował na rynku w 2004 roku Ta propozycja jest adresowana do użytkowników samochodów z dwoma wnękami 1 DIN (np. Citroen C3, Peugeot 307, Volkswagen Golf V) została wyposażona w duży panoramiczny 6,5 calowy kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości 336 960 pikseli. Tak duży ekran sterowany był silnikiem by odsłonić szczelinę dla płyty CD lub DVD. Sprzęt wyróżniał się także nowoczesną kolorową matrycą sterowaną dotykowo, co zjednało mu liczne grono wielbicieli. Udana konstrukcja doczekała się obecnie aż dwóch następców: DDX 8027 i DDX 6027.
 ]1[

Następcy zachowali najistotniejsze cechy poprzednika. Kolorowy ekran LCD jest odchylany automatycznie, co ułatwia wymianę płyt w odtwarzaczu DVD. Ekran wyposażony jest w nowoczesną matrycę sterowaną dotykowo (świetna rozdzielczość 336 stopni 960 pikseli). W DDX 8027 sterowanie dotykowe ułatwia nowy, przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny GUI. W porównaniu z dotychczasowym, nowy GUI jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze, co ma bezpośrednie przełożenie na komfort korzystania z różnych aplikacji: audio, DVD, tunera, itd. Prócz lepszej ergonomii zadbano także o paletę wystrojów pulpitu, by dostosować sprzęt do indywidualnych wymagań.


DDX 8027 to prawdziwy system multimedialny. Odtwarzacz dostosowano do formatów DVD Video i Audio a także CD, VCD i MP3 oraz WMA. Można zatem nie tylko oglądać filmy, ale również korzystać z różnorodnych płyt audio nagranych w różnych systemach kompresji. Naturalnie czytnik DVD jest kompatybilny ze wszystkimi obecnie stosowanymi standardami płyt DVD-R/RW, DVD+R/RW, co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste nawet u renomowanych marek. By uniknąć rozczarowania warto sprawdzić listę kompatybilności. W przypadku Kenwooda nie ma żadnego problemu ze zgodnością z nośnikami.


Kenwood współpracuje także z różnymi urządzeniami, m.in. z odtwarzaczem iPod. Wystarczy jedynie dokupić opcjonalny interfejs KCA-i500, by korzystać do woli z zalet odtwarzacza z twardym dyskiem. Do DDX można także podłączyć kamerę, która ułatwia cofanie i manewrowanie samochodem. Atrakcją jest również kompatybilność z tunerami TV, by oglądać telewizję jak również możliwość dołączenia np. kamery video.


Nowe modele Kenwooda mogą poszczycić się rozbudowaną sekcją audio. Dla zapewnienia dźwięku najwyższej jakości odtwarzacz wyposażono w doskonały przetwornik 24 bitowy stosowany jedynie w drogich, audiofilskich konstrukcjach. Dostosowanie brzmienia do indywidualnych wymagań ułatwiają bardzo poręczne systemy: 4 zakresowy korektor parametryczny, cyfrowa zwrotnica z szeregiem filtrów oraz zaawansowany system w postaci procesora czasu rzeczywistego. Szczególnie istotny jest procesor, które zadaniem jest taka optymalizacja dźwięku, by słuchacz miał wrażenie, że znajduje się w najlepszym miejscu do odsłuchu, w tej samej odległości od wszystkich głośników. Efekt osiągnięto stosując układ o skomplikowanych algorytmach stworzonych po to by kontrolować czas dotarcia sygnału audio do poszczególnych głośników. Cyfrowy procesor DSP działa w systemie dźwięku dookolnego czyli zgodnie ze standardem Dolby Digital 5.1 upowszechnionym w kinie domowym.

Nowością jest system SRS Wow, który jest nową koncepcją dźwięku wysokiej jakości. Korekcja dźwięku bazująca na efekcie trójwymiarowości muzyki występuje w trzech postaciach: bazowej SRS i wersjach wyspecjalizowanych True Bass oraz Focus. Pierwsza z nich umożliwia modyfikację klasycznego stereo do systemu o większej przestrzeni i swobodzie przekazu dźwiękowego, podobnego do wrażeń z kina domowego. Opcja True Bass to zaś technologia, która umożliwia reprodukcję basu z niższych rejestrów, czyli nadania większej głębi. Funkcja Focus usprawnia scenerię dźwiękową w samochodzie a tym samym wpływa korzystnie na klarowność dźwięku.


Kenwood DDX 8027 zyskał w porównaniu z wersją 6027 możliwość podłączenia głośnika centralnego a w seryjnym wyposażeniu wyróżnia się wbudowaniem nowego interfejsu graficznego GUI, korektora parametrycznego i systemu poprawy dźwięku DRC.


Ceny detaliczne:
Kenwood DDX 8027: – 8399 zł
Kenwood DDX 6027 – 6399 zł


Dalszych informacji udziela:
Leszek Stanisz
Tel. (0 prefiks 22) 618 31 31
E-Mail: leszek_stanisz@elcoexim.com.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!