Car audio specjalnie dla Fiata Panda

12 stycznia 2005, 0:00

Producenci i dealerzy samochodów coraz częściej oferują możliwość zakupu auta z wbudowanym fabrycznie lub specjalnie przystosowanym dla danego modelu sprzętem car audio. Od końca ubiegłego roku na rynku polskim dostępna jest nowa linia sprzętu Blaupunkta przygotowana dla Fiata Pandy, samochodu roku 2004.
Blaupunkt jest jedynym dostawcą sprzętu audio montowanego fabrycznie w bardzo popularnej w Polsce Pandzie. W zestawie standardowym znajduje się radioodtwarzacz kasetowy pasujący kolorystycznie do deski rozdzielczej oraz głośniki. Firma przygotowała również dodatkową ofertę dla bardziej wymagających słuchaczy. Do zestawu fabrycznego można dokupić zestaw głośników GTx172. Można również zrezygnować z radia fabrycznego i wybrać zaprojektowany przez Blaupunkta odtwarzacz Fiat Panda MP3.
Zestaw głośników GTx172 został dostosowany do mocowań fabrycznych za pomocą specjalnych ramek montażowych. Głośniki charakteryzują się bardzo dobrą jakością przekazywanego dźwięku oraz wysoką skutecznością, czyli zdolnością do generowania wysokiego ciśnienia akustycznego przy doprowadzeniu niezbyt silnego sygnału. Jest to szczególnie istotne przy zasilaniu głośników z wbudowanego w radioodtwarzacz wzmacniacza, który nie jest w stanie przekroczyć bariery mocy kilkunastu wat.
Fiat Panda MP3 to radioodtwarzacz zaprojektowany specjalnie dla tego modelu Fiata. Urządzenie posiada certyfikat jakości potwierdzający jego kompatybilność z technicznymi parametrami Pandy. Oprócz funkcji i elementów standardowych (RDS, X-BASS czy wysokowydajny wzmacniacz o mocy maksymalnej 4x45W) radioodtwarzacz posiada szereg funkcji dodatkowych. Może być sterowany za pomocą bezprzewodowego pilota, współpracuje ze zmieniaczem płyt CD oraz telefonicznym zestawem głośnomówiącym, ma możliwość odczytu płyt CD-R, CD-RW oraz plików w zapisie MP3. Nowością, która wyróżnia produkt Blaupunkta w tej klasie radioodtwarzaczy, jest możliwość zapamiętywania ustawień brzmienia dla każdego źródła oddzielnie. Pozwala to na dopasowanie dźwięku do indywidualnych upodobań słuchacza. Radioodtwarzacz ma ukrytą szczelinę na płytę CD. Zwiększa to użyteczną powierzchnię panelu, pozwala również na optymalne rozmieszczenie przycisków funkcyjnych i wyświetlacza. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz punktowy DOT Matrix podświetlany bardzo jasnymi diodami LED, który mieści maksymalnie do dziewięciu znaków.
Fiat Panda MP3 oraz zestaw głośników GTx172 wraz z ramkami montażowymi są dostępne i instalowane w autoryzowanych salonach Fiata.
Sugerowane ceny detaliczne brutto, stan – styczeń 2005:
– Zestaw głośników GTx172 z ramkami montażowymi – 159 zł
– Radioodtwarzacz Fiat Panda MP3 – 999 zł

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!