Finał konkursu Lakiernik Samochodowy Roku 2010

26 października 2010, 0:00

16 października w Centrum Szkoleniowym DuPont Performance Coatings w Broniszach odbył się finał konkursu Toyota Motor Poland o tytuł Lakiernika Samochodowego Roku 2010.


W eliminacjach do wyścigu o tytuł stanęło 24 lakierników z sieci autoryzowanych serwisów napraw blacharskich i lakierniczych Toyota w Polsce. W eliminacjach po ocenie wiedzy teoretycznej i ocenie zadania praktycznego, wyłoniona została lista sześciu finalistów z czterech serwisów. 16 października zebrali się, by przez kilka godzin pod okiem jury prezentować swoje umiejętności i kunszt lakierniczy.

Do wykonania, oprócz części teoretycznej, były trzy zadania praktyczne: mała naprawa powłoki lakierowej, wycięcie zacieku, oraz dobór koloru. Te wyzwania zostały dodatkowo urozmaicone utrudnieniami, na przykład: naprawę powłoki lakierowej z cieniowaniem należało wykonać na pokrywie komory silnika, czego właściwie na co dzień, przy zwykłych zleceniach, się nie robi. Dla celów konkursowych również, oraz zważywszy na fakt, iż prace wykonywali najlepsi z najlepszych, podwyższono poprzeczkę w kwestii doboru koloru. Trzeba było nie tylko przygotować odpowiednią mieszankę (dobrać fiszkę, recepturę etc.), ale również naprawić pokrywę komory silnika dobranym przez siebie kolorem posługując się technologią lakierowania z cieniowaniem. Ocenie podlegały więc nie tylko umiejętności doboru koloru i efekt końcowy próbki, lecz również poprawna aplikacja przygotowanego koloru i uzyskanie najlepszego z możliwych efektu estetycznego wykonanej naprawy. Kolejnym zadaniem było usunięcie zacieku lakieru bezbarwnego na błotniku przednim polakierowanym w ciemnym kolorze, co wymagało zarówno wiedzy technologicznej jak i wysokich umiejętności manualnych.

W zmaganiach konkursowych wygrał Pan Sławomir Murawiecki ze stacji dilerskiej Toyota w Gdyni (ANRO-TRADE). Drugi był Pan Jarosław Stefaniak ze stacji dilerskiej w Łodzi (AMX) a trzecie miejsce zajął Pan Adam Truszkowski reprezentujący stację dilerską w Markach (Cygan).

– „Konkurs o tytuł Lakiernik Samochodowy Roku 2010 jest częścią dużego programu Toyota Service Marketing, który ma na celu podnoszenie jakości i efektywności pracy również serwisów napraw blacharskich i lakierniczych ze szczególnym uwzględnieniem poziomu zadowolenia klientów. Kolejnymi ważnymi aspektami dotyczącymi tych konkursów są: impuls do podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz systematycznego uzupełniania wiedzy teoretycznej a także kształtowanie dumy i prestiżu zawodowego.” – powiedział Adam Wygocki, Project Manager After Sales Service.

Finał drugiej części konkursu, tym razem o tytuł „Blacharz Samochodowy Roku 2010”, odbędzie się 23 października w nowym serwisie napraw blacharskich i lakierniczych Toyota-Ukleja w Poznaniu-Suchy Las, gdzie konkurować będzie 6 techników blacharzy wyłonionych w eliminacjach z grupy 34 blacharzy z serwisów z całej Polski.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!