Auto-Spa pozyskała z prywatnej emisji 1,2 mln zł

, 15 lipca 2011, 13:20

Ogólnopolska sieć myjni bezdotykowych Auto-Spa zamknęła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł.

Prywatna emisja to pierwszy krok związany z pozyskaniem kapitału na rozwój spółki. Auto-Spa planuje kolejne, z których docelowo chce pozyskać 8 mln zł. Zgromadzony kapitał zostanie w całości przeznaczony na rozwój sieci myjni bezdotykowych. W IV kwartale 2011 roku Auto-Spa chce również zadebiutować na rynku NewConnect.

„Dużymi krokami przygotowujemy się do wejścia na rynek alternatywnym. Środki z emisji akcji umożliwią nam uruchomienie kolejnych procesów budowlanych. W celu zaspokojenia popytu na nasze myjnie potrzebować będziemy jednak kolejnego zastrzyku gotówki, dlatego już rozpoczynamy prace nad kolejną emisją. Część inwestorów, która objęła akcje w obecnej emisji już wyraziła zainteresowanie udziałem w kolejnej.” – mówi Sławomir Decewicz, Prezes Zarządu Auto-Spa S.A.

Rozwój sieci Auto-Spa odbywa się poprzez inwestycje w myjnie własne oraz intensywny wzrost liczby placówek franczyzowych. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy firma pozyskała pięciu franczyzobiorców. Aktualnie w ramach sieci funkcjonuje 19 myjni.

Dowiedz się więcej

Auto-Spa zarobiła na myjniach
Auto-Spa zarobiła na myjniach

Auto-Spa – operator myjni bezdotykowych – uzyskał w 2010 roku skonsolidowane przychody w wysokości 14 mln zł. Grupa osiągnęła wynik EBITDA w wysokości 2,6 mln zł i wygenerowała 2,1 mln zł zysku netto. W 2010 roku działania Auto-Spa koncentrowały się na rozbudowie sieci myjni bezdotykowych i przygotowaniu programu franczyzowego. Grupa wygenerowała skonsolidowane przychody w wysokości […]

W lipcu ruszą pierwsze franczyzowe myjnie przy Tesco
W lipcu ruszą pierwsze franczyzowe myjnie przy Tesco

W lipcu 2011 zostaną uruchomione pierwsze partnerskie myjnie pod szyldem Auto-Spa. Wszystkie zlokalizowane będą przy marketach Tesco. Auto-Spa w ciągu dwóch miesięcy podpisało pięć umów franczyzowych. Jako pierwsi z usług franczyzobiorców skorzystają klienci hipermarketów Tesco w Katowicach i Chorzowie. Kolejne wybudowane zostaną w Warszawie i Bytomiu. Śląskie obiekty liczyć będą 3 stanowiska – stołeczna inwestycja […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!