Nowe Centrum Technologii Przetwarzania

16 maja 2007, 0:00

Tele Atlas, dostawca map cyfrowych oraz rozwiązań automatycznego uaktualniania danych nawigacyjnych i lokalizacyjnych ogłasza otwarcie nowego centrum obliczeniowego, które będzie skupiało się na przetwarzaniu obrazów cyfrowych z pojazdów wyposażonych w system Mobile Mapping. Jest to kontynuacja inwestycji Tele Atlas w Polsce rozpoczętych w 2005 roku poprzez przejęcie PPWK GeoInvent, warszawskiej spółki inżynierii informacji przestrzennej, z którą Tele Atlas współpracował przy opracowaniu systemu Mobile Mapping. Po przejęciu Tele Atlas stał się jedynym właścicielem technologii Mobile Mapping.
Wszystkie obrazy wybrane spośród ponad 150 000 000 zdjęć światowej sieci dróg, zebrane przez flotę Mobile Mapping będą przetwarzane w Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi.

Serwery będące częścią infrastruktury Centrum Przetwarzania Danych pomogą zautomatyzować przetwarzanie obrazów w Centrum Przetwarzania Obrazów, otwartym w Łodzi we wrześniu 2006 roku.
Firma Tele Atlas w oparciu o istniejący zespół inżynierów pragnie rozpocząć współpracę z Politechniką Łódzką, w celu rozwijania nowej technologii zautomatyzowanego procesu przetwarzania obrazów.
Tele Atlas używa floty wyspecjalizowanych pojazdów pomiarowych oraz samochodów z systemem Mobile Mapping, w celu zebrania informacji, które wzbogacają kartograficzną bazę danych. Za pomocą technologii Mobile Mapping Tele Atlas z precyzją oraz w czasie pięciokrotnie szybszym niż pozwalały na to tradycyjne technologie zbiera szczegółowe informacje dotyczące dróg. Działania floty są wspomagane przez ponad 50,000 niezależnych źródeł, poczynając od organizacji bezpieczeństwa publicznego, a kończąc na firmach budowlanych, kierowcach samochodów ciężarowych, partnerach oraz konsumentach produktów partnerów Tele Atlas. Specjalistyczne oprogramowanie używane jest do przewidywania, weryfikowania i zgłaszania zmian, jakie mają miejsce w obszarach, gdzie produkty partnerów są używane. W rezultacie baza danych Tele Atlas posiada więcej miarodajnych źródeł, dzięki którym nasze mapy są zawsze aktualne.

System Mobile Mapping firmy Tele Atlas w pełni integruje wielowymiarowy, 360-stopniowy obraz świata. Mapy odzwierciedlają rzeczywistość, z aktualną siecią ulic, nie pomijając przy tym punktów charakterystycznych.
Produkty Tele Atlas pomagają znaleźć więcej, podsuwając pomocne punkty orientacyjne, wskazując wygodne i znane restauracje lub stacje benzynowe, a także lokalizując adresy znajomych i zapewniając dynamicznie zmieniającą się informację o ruchu ulicznym. W rezultacie Tele Atlas zapewnia bezpieczną oraz przyjemną podróż.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!