Becker Mexico Retro – Powrót do przeszłości

4 kwietnia 2007, 0:00

Na początku 2007 roku, Becker, marka koncernu Harman/Becker Automotive Systems, wprowadził do sprzedaży model Becker Mexico Retro.
Becker to jeden z producentów radioodtwarzaczy oraz nawigacji. Rozpoczynając działalność w 1949 roku zaprezentował pierwszy w Europie radioodtwarzacz samochodowy.

Becker Mexico Retro łączy w sobie wygląd urządzenia z lat 60-tych z technologią przyszłości. Ten produkt łączy w sobie zintegrowaną kolorową nawigację, czytnik kart pamięci, telefon, radio oraz cyfrowy wyświetlacz. Becker Mexico Retro oparty jest na technice modelu Becker Cascade Pro, z jego innowacyjnym systemem rozpoznawania głosu oraz wejściem na telefoniczną kartę SIM.

Przedni panel został wykonany z chromu. Każdy detal jest bardzo dobrze widoczny, np. czerwona cyfrowa wskazówka pokazująca aktualnie odbieraną stację radiową lub specjalnie zaprojektowana ramka wraz ze skalą częstotliwości w stylu retro. Całość łączy się z nowoczesną elektroniką, na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty RDS i strzałki nawigacyjne. 13 kolorów podświetlenia wyświetlacza pozwala na osiągnięcie harmonii z pozostałymi elementami wystroju wnętrza pojazdu.

Powyżej wyświetlacza, projektanci Beckera umieścili czytnik kart pamięci. Po wciśnięciu guzika zostaje wysunięta i obrócona klapka, dzięki czemu powstaje dostęp do chromowanego uchwytu na karty pamięci CF, SD lub MM do przechowywania plików muzycznych oraz telefoniczną kartę SIM. Cały mechanizm działa w sposób precyzyjny i cichy zarazem.

Zaawansowana technologia jest obsługiwana przez zalewie kilka przycisków. Również w przypadku nowego urządzenia Becker pozostaje wierny technice dzięki której główne funkcje urządzenia są obsługiwane bezpośrednio przez 5 przycisków RADIO, AUDIO, NAVI, TEL oraz NAME, pod którymi kryje się dodatkowo rozwijane menu. Ponadto użytkownik ma możliwość ustalenia dowolnej konfiguracji koloru wyświetlacza, języka obsługi oraz komunikatów głosowych. Wybór języka polskiego jest równoznaczny z odsłuchiwaniem komunikatów głosowych oraz obsługą w tym języku.

Pomimo prostego i minimalistycznego wyglądu, Mexico kontroluje kompletny system łączności. Zintegrowany moduł telefonu obsługuje dostęp Bluetooth lub poprzez kartę SIM, posiada również wbudowany zestaw głośnomówiący. Mexico może przemienić się w pełni funkcjonalny telefon komórkowy z zestawem głośnomówiącym i zewnętrzną anteną lub przy zastosowaniu oddzielnej karty SIM stać się niezależnym telefonem z osobnym numerem.

Dodatkowo, Becker odczytuje z karty pamięci CF 2GB mapy 34 krajów Europejskich.

Urządzenie gwarantuje również możliwość słuchania muzyki z kart pamięci CF, MMC lub SD. Może również obsługiwać zmieniacz płyt CD i iPod. Brzmienie może być regulowane dzięki korektorowi graficznemu i ustawieniom dźwięku.

Becker Mexico Retro jest dostępny na zamówienie u przedstawicieli firmy Harman Becker w Polsce, w cenie 5999 PLN brutto.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!