Trzymiesięczne zawieszenie egzekucji wobec Fota SA

, 26 września 2013, 10:32

Fota SA, znajdująca się obecnie w stanie upadłości układowej, poinformowała o zawieszeniu przez sąd na okres 3 miesięcy postępowań egzekucyjnych wobec spółki. Postępowania były wszczęte na wniosek dwóch banków.

Więcej czasu dla Fota SA

Spółka Fota SA decyzją sądu otrzymała zgodę na ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Otworzyło to szansę na wyjście z finansowych opresji. Ze względu na dotychczasowe problemy spółka złożyła do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku (Wydział VI Gospodarczy) wniosek o zawieszenie prowadzonych już postępowań egzekucyjnych. Sąd przychylił się do propozycji Fota SA, wydając odpowiednie oświadczenie 25 września 2013 r. Postępowania egzekucyjne zostały zawieszone na okres 3 miesięcy, a więc do 25 grudnia 2013 r.

Postępowania były wszczęte przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa na wniosek dwóch banków:

  • Raiffeisen Banku Polska S.A. w Warszawie
  • Banku Handlowego w Warszawie S.A.

 

Dowiedz się więcej

Zgoda na ogłoszenie upadłości przez Fota SA
Zgoda na ogłoszenie upadłości przez Fota SA

Zarząd Fota SA poinformował, że Sąd rejonowy w Gdańsku wyraził zgodę na ogłoszenie przez spółkę upadłości z możliwością zawarcia układu. Sprawowanie zarządu całym majątkiem sąd powierzył upadłemu. Upadłość szansą dla Fota SA Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy wydał ogłoszenie 13 września 2013 r. Na jego mocy Fota […]

Wyniki finansowe Fota SA w pierwszym półroczu 2013
Wyniki finansowe Fota SA w pierwszym półroczu 2013

Fota SA opublikowała skonsolidowany raport półroczny ze swojej działalności. Wynika z niego, że spółka, która złożyła niedawno wniosek o ogłoszenie upadłości odnotowała straty. Fota SA po pierwszym półroczu 2013 Przychody Fota SA netto ze sprzedaży wyniosły w całym półroczu ponad 303 mln zł, a więc o prawie 27 mln mniej niż w poprzednim półroczu. Grupa […]

Kolejna zmiana w zarządzie Fota SA
Kolejna zmiana w zarządzie Fota SA

Zarząd znajdującej się w upadłości układowej spółki Fota SA, poinformował o powołaniu nowej osoby zarządzającej. Została nią Magdalena Madejska. Na początku października poinformowaliśmy, że z pełnienia funkcji Członka Zarządu Fota SA zrezygnował Radosław Wojtkiewicz. Kolejna zmiana weszła w życie 24 października 2013 r. Zarząd Fota SA udzielił prokury łącznej, czyli pełnomocnictwa dla osoby fizycznej posiadającej […]

Kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA
Kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA

Zarząd FOTA S.A. w upadłości układowej poinformował, że otrzymał wiadomość o wszczęciu postępowania egzekucyjnego w stosunku do Spółki przez Komornika Sądowego. Postępowanie wszczęto na wniosek Banku Handlowego w Warszawie S.A. Fota SA: wszczęcie postępowania jest nieuzasadnione Postępowanie egzekucyjne wszczął Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu na wniosek Banku Handlowego w Warszawie. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 września 2013, 23:48 0 0

A teraz do boju :)

Odpowiedz

Anonim, 27 września 2013, 20:10 0 0

Taa. Już sprzedali kagera hartowi... Co dalej"?

Odpowiedz

Anonim, 28 września 2013, 20:12 0 0

A skąd wzięli akumulatory? Oczywiście ze odkupili od padajacej foty

Odpowiedz

Anonim, 29 września 2013, 0:02 0 0

Panowie fantaści _ dla harta akumulatory robi Varta - czyli john... a co masz Bosch do kagera....Chyba to że na półce w magazynie leży obok...

Odpowiedz

Anonim, 29 września 2013, 16:26 0 0

kager to odpad z boscha a teraz AP wprowadza to samo pod nazwa maxgear. i tak w kolo

Odpowiedz

Anonim, 29 września 2013, 18:08 0 0

Kager to Bosch he he niezła fantazja!!!

Odpowiedz

Anonim, 29 września 2013, 19:37 0 0

na kagera jest mniej reklamacji niz na boscha :]

Odpowiedz

Anonim, 30 września 2013, 13:44 0 0

buhahhahaha dzięki za poprawienie humoru(do kolegi od kagera i boscha)

Odpowiedz

Anonim, 30 września 2013, 19:52 0 0

http://www.kager.pl/pl/produkty/akumulatory

Możecie udać się do oddziałów firmy i przeczytać na etykiecie, iż akumulatory są wytwarzane w Naszych Czeskich fabrykach.

Odpowiedz

Anonim, 1 października 2013, 12:31 0 0

kager to tylko ...kartonik i naklejka a nie produkcja

Odpowiedz

Anonim, 1 października 2013, 17:45 0 0

Na jakiej etykiecie jak nie ma na stanie....

Odpowiedz

Anonim, 3 października 2013, 10:06 0 0

Weźcie te "hart-y',"kager-y", " maxgear-y","4max-y" i inne biedronki!
Ludzie opamiętajcie się przecież to jeden wielki chłam, jak można oszukiwać biedny naród i wciskać takie śmieci? Używane na szrocie jest lepsze od tego!
Jaki BOSCH, jaka VARTA co wy tu wypisujecie?
Ubawiłem się, boki zrywać!

Odpowiedz

Anonim, 3 października 2013, 12:29 0 0

ciekawe tylko kto z was widział akumulator produkowany przez Boscha, bo ja nigdy. To są akumulatory produkowane przez Vartę ze zmieniona etykietą. Kiedy wreszcie to pojmiecie, że Bosch robi was w ch... tak jak wszyscy inni pakowacze (Kager, 4 max, Hart, Maxgear itp).

Odpowiedz

Anonim, 3 października 2013, 19:20 0 0

W dzisiejszych czasach zgadnąć kto co produkuje to graniczy z cudem... Raczej gdzie to zamawia. Wymyślasz sobie markę, zamawiasz u chińczyka i masz swój wyrób. Fotę mam pod bokiem i testowałem (na klientach mojego warsztatu części KAGER) i mogę powiedzieć,że tylko elastyczne przewody hamulcowe nadają się do użytku,bo guma semperit.

Odpowiedz