Zmiany w Fota SA po uznaniu upadłości przez sąd

, 17 września 2013, 9:47

Tuż po ogłoszeniu przez sąd upadłości Fota SA z możliwością zawarcia układu, zarząd spółki poinformował o kilku ważnych decyzjach podjętych ze względu na tę okoliczność. Zmieni się skład zarządu spółki, pojawiły się też pierwsze propozycje układowe.

Dymisje w zarządzie Fota SA

Zarząd Fota SA, tuż po uznaniu upadłości spółki przez sąd w Gdańsku, poinformował o rezynacji Pawła Gizickiego z pełnienia funkcji prezesa zarządu i jednocześnie z zarządu. Paweł Gizicki będąc prezesem zarządu pełnił jednocześnie funkcję dyrektora zarządzającego. Rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu złożył także Adrian Smeja, który pełnił wcześniej również funkcję dyrektora finansowego i dotychczasowy członek zarządu i dyrektor sprzedaży, Wojciech Kotarski. Przyczyn wszystkich rezygnacji nie podano, ale mają one skutek natychmiastowy.

Rada Nadzorcza oddelegowała Członka Rady Nadzorczej Michaela Kowalika do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu spółki Fota. Oddelegowanie będzie trwało przez okres trzech miesięcy. Michael Kowalik obecnie jest Prezesem Zarządu firmy EGZERGIA East West Research Sp. z o. o.

Rada Nadzorcza spółki, w związku z uzupełnieniem jej składu przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęła uchwałę o wyborze Waldemara Dunajewskiego na Przewodniczącego Rady Nadzorczej i Jakuba Kaczyńskiego na Sekretarza Rady Nadzorczej. Zastępcą Przewodniczącego Rady pozostał Bogdan Fota, który wraz z żoną zachowuje pakiet większościowy akcji spółki. Rada Nadzorcza powołała też Komitet Audytu w składzie: Bogdan Fota, Michael Kowalik, Arkadiusz Bakierzyński.

Układowe propozycje Foty

Fota SA wystosowała propozycje układowe. Zakładają one umorzenie 20% długu wobec największych wierzycieli. Spłata zobowiązań należących do wierzycieli finansowych zostanie rozłożona na raty i rozpocznie się najwcześniej od 30 stycznia 2015 r.

Propozycje układowe zakładają, że dług wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo na majątku spółki (w tym wierzycieli finansowych) zostanie umorzony w 20%, a spłata reszty zostanie rozłożona na raty. W przypadku wierzycieli finansowych spłaty rozpoczną się najwcześniej od 30 stycznia 2015 roku i zakończą się do 2020 roku.

Innym wierzycielom zabezpieczonym rzeczowo zaproponowano dodatkowo umorzenie całości odsetek oraz odroczenie spłaty do końca 2 miesiąca po uprawomocnieniu układu. Długi wierzycieli niezabezpieczonych rzeczowo zostaną zmniejszone od 20% do 5%, w zależności od wielkości zobowiązania. Ponadto na mocy układu wszystkim powyższym podmiotom zostanie umorzone 100% odsetek., a spłata zobowiązań zostanie odroczona o 1-4 miesięcy.

Zobowiązania publicznoprawne oraz wobec pracowników zostaną uregulowane w całości.

Dowiedz się więcej

Zgoda na ogłoszenie upadłości przez Fota SA
Zgoda na ogłoszenie upadłości przez Fota SA

Zarząd Fota SA poinformował, że Sąd rejonowy w Gdańsku wyraził zgodę na ogłoszenie przez spółkę upadłości z możliwością zawarcia układu. Sprawowanie zarządu całym majątkiem sąd powierzył upadłemu. Upadłość szansą dla Fota SA Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy wydał ogłoszenie 13 września 2013 r. Na jego mocy Fota […]

Wyniki finansowe Fota SA w pierwszym półroczu 2013
Wyniki finansowe Fota SA w pierwszym półroczu 2013

Fota SA opublikowała skonsolidowany raport półroczny ze swojej działalności. Wynika z niego, że spółka, która złożyła niedawno wniosek o ogłoszenie upadłości odnotowała straty. Fota SA po pierwszym półroczu 2013 Przychody Fota SA netto ze sprzedaży wyniosły w całym półroczu ponad 303 mln zł, a więc o prawie 27 mln mniej niż w poprzednim półroczu. Grupa […]

Radosław Wojtkiewicz odchodzi z Zarządu Fota SA
Radosław Wojtkiewicz odchodzi z Zarządu Fota SA

Zarząd Fota SA poinformował o złożeniu rezygnacji przez jednego z członków. Spółka podała także do wiadomości, że spłaciła kredyt wobec jednego z banków. Zmiany w Zarządzie Fota SA Radosław Wojtkiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Zarządu i jednocześnie z Zarządu Fota SA. Nie podano przyczyn tej rezygnacji. Złożono ją ze skutkiem natychmiastowym na 1 […]

Jakub Fota Prezesem Zarządu spółki Fota
Jakub Fota Prezesem Zarządu spółki Fota

Pozostająca w stanie upadłości układowej spółka Fota SA dokonała kolejnych roszad w zarządzie. Prezesem Zarządu mianowano Jakuba Fotę. Dotychczas pełnił on funkcję wiceprezesa. Awans Jakuba Foty Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Jakub Fota jest synem Bogdana i Lucyny Fota, którzy łącznie posiadają 69% akcji spółki. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni gdzie […]

Komornik zajmie nieruchomość Fota SA? Koniec zawieszenia postępowań egzekucyjnych.
Komornik zajmie nieruchomość Fota SA? Koniec zawieszenia postępowań egzekucyjnych.

Sąd Rejonowy w Gdańsku oddalił wniosek zarządu Fota SA o kolejne zawieszenie dotychczasowych postępowań egzekucyjnych przeciwko Spółce. Najnowsze postępowanie komornika dotyczy nieruchomości Spółki, położonej w Gdyni. Kolejne kłopoty Spółki Fota Zarząd Spółki Fota SA złożył do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku Wydział VI Gospodarczy wniosek o zawieszenie na okres kolejnych 3 miesięcy (tj. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 17 września 2013, 10:50 0 0

"...poinformował o rezynacji Pawła Guzickiego z pełnienia funkcji prezesa zarządu i jednocześnie z zarządu. Paweł Gizicki będąc prezesem zarządu ..."
To jak w końcu się nazywał: Guzicki, czy Gizicki? :)))

Odpowiedz

Anonim, 17 września 2013, 11:52 0 0

I znowu fota będzie miała niskie ceny jak zapłaci 20% mniej za długi... :)

Odpowiedz

Anonim, 17 września 2013, 19:14 0 0

bardzo fajnie byłoby gdyby Fota oddala pieniądze Agentom za uczciwie przepracowany czas. i inne pieniądze jakie są im winna

Odpowiedz

Anonim, 17 września 2013, 21:00 0 0

A także byłym pracownikom zaległe premie i urlopy. Pozdrowienia dla Wojciecha K. Mam nadzieje ze fizyk wróci do pracy w szkole choć szczerze współczuje tym których będzie uczył.

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2013, 12:21 0 0

Tak agenci orali a prezes wydawał a teraz agenci wszystkiemu winni....

Odpowiedz

Anonim, 19 września 2013, 17:01 0 0

najlepszy przyklad... pan jurek z dabrowy tarn. ten dopiero w kulki lecial

Odpowiedz

Anonim, 19 września 2013, 22:38 0 0

Moim zdaniem nie odpowiedni ludzie tam pracują. Tych co znam to wcześniej nie mieli doświadczenia z motoryzacją tylko z spożywką. Zmieńcie ludzi to że ładnie świecą oczami to jedno (ale żeby o 4max-sie mówić że to ich produkt) to już żenada.

Odpowiedz

Anonim, 19 września 2013, 23:11 0 0

cała ta fora to jeden wielki wał.Najpierw spieprzyli rynek a teraz bedą to dalej robić

Odpowiedz