Kolejny warsztat przyłapany na paleniu śmieci

, 8 października 2018, 9:06

Straż Miejska coraz częściej kontroluje warsztaty samochodowe, sprawdzając prowadzoną w nich gospodarkę odpadami. Strażnicy są drobiazgowi i nie wahają się przyznawać surowych kar. Przekonał się o tym właściciel jednego z warszawskich warsztatów.

W jednym z warsztatów samochodowych na warszawskich Bielanach funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska znaleźli prowizoryczną instalację, podłączoną do szamba. Ścieki były wypompowywane i odprowadzane systemem rur na tyły budynku, gdzie wpadały bezpośrednio do gruntu.

Dalsza kontrola przyniosła kolejne odkrycia. Garaż ogrzewany był piecem na olej przepracowany, w którym spalano także różnego rodzaju śmieci. W „kotłowni” stała beczka z 200 litrami starego oleju, znajdowały się tam także filtry olejowe, filtry powietrza i inne elementy. Wisienką na torcie została sterta pustych opakowań po oleju, prawdopodobnie także naszykowana do spalenia. Spalanie oleju i plastiku w niskiej temperaturze powoduje uwalnianie się szczególnie niebezpiecznych dla środowiska, trujących spalin.

Strażnicy z Referatu ds. Kontroli Środowiska nałożyli na warsztat sankcję karną. Został on także objęty specjalnym nadzorem, by zweryfikować czy zaprzestanie szkodliwych dla środowiska praktyk.

Informacje o kontrolach przeprowadzanych przez Straż Miejską rozchodzą się wśród warsztatów. Z pewnością, ze względu na rozpoczynający się sezon grzewczy, w najbliższych miesiącach będzie ich coraz więcej.

źródło informacji i zdjęć: Straż Miejska Warszawa

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

okok, 9 października 2018, 19:48 6 0

pan na rowerku

Odpowiedz

okokok, 13 października 2018, 23:25 3 -2

mechanik z warszawa ul esej ciekawe czy ma gospodarke odpadami

Odpowiedz