Co czwarty sprzedawca na eBay w Polsce handluje częściami samochodowymi

, 16 maja 2018, 11:43

eBay jest bardzo popularną platformą wśród polskich sprzedawców części. Aż 24% profesjonalnych sprzedawców na eBay w Polsce decyduje się na handel online w branży motoryzacyjnej.

Najwięcej z nich zlokalizowanych jest w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku. Najpopularniejszym rynkiem zbytu części samochodowych według danych eBay od wielu lat pozostają Niemcy. Zaraz potem akcesoria motoryzacyjne z Polski najchętniej kupują Brytyjczycy, Francuzi, Włosi i Hiszpanie.

Dane jednego z największych portali aukcyjnych na świecie za 2017 r. wskazują, że obroty 10 największych sprzedawców z Polski, którzy dołączyli do eBay w ubiegłym roku, wyniosły prawie milion euro. Do jednego z najchętniej wybieranych działów wśród nowych sprzedawców należała właśnie motoryzacja. Nic w tym dziwnego, bo średnie obroty sprzedających w tej kategorii wzrosły o ponad 5% rok do roku.

– Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie sprzedażą części samochodowych na naszej platformie i jest ono szczególnie widoczne w Polsce. To naturalna odpowiedź polskich przedsiębiorców na bardzo duży popyt na tego typu produkty ze strony naszych zachodnich sąsiadów – mówi Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay. – W ostatnich latach zauważamy, że nasi polscy sprzedawcy z dużo większą odwagą wychodzą ze swoją motoryzacyjną ofertą na zagraniczne rynki i eksportują również na inne kontynenty, często np. do USA – dodaje.

Motoryzacyjny biznes na eBay prowadzą Michał i Szymon, którzy na pomysł rozkręcenia sprzedaży online wpadli podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Od początku wiedzieli, że chcą zainwestować wyłącznie w e-commerce. Po poszukiwaniach w internecie i krótkim badaniu rynku pomysł przyszedł sam: akcesoria samochodowe dla klientów indywidualnych. Wtedy też zapadła decyzja o powrocie z Wielkiej Brytanii do Polski. Dzisiaj ich śląska firma ma ponad 24 000 aktywnych ofert na eBay i aż 70% produktów trafia na rynek zagraniczny, głównie do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Firma ma swój własny sklep internetowy i zespół dedykowany do wielojęzycznej obsługi klienta.

eBay zamknął poprzedni rok z łączną liczbą prawie 200 000 nowych sprzedawców na swoich europejskich serwisach. W Polsce w ostatnim roku liczba sprzedawców profesjonalnych na tej platformie wzrosła o 20%.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

czesci, 20 maja 2018, 22:44 1 0

Różnica w ebay ze strony sprzedawcy jest taka że kupujący może Ci nawet po 2 miesiącach oddać część , założyć spór na ebay i blokują Ci pieniądze i nic nie możesz z tym zrobić , bo maja OCHRONE KUPUJACYCH , wystarczy poczytać o tym co robią w necie i za nic mają sprzedawców.

Odpowiedz

kommand, 30 maja 2018, 16:18 0 0

Lepiej to sprzedawać na Niemcy, gdzie klient na Ebayu samodzielnie wybiera typ auta i przypadki złego doboru części są, ale bardzo rzadko.

Odpowiedz

gremlin, 1 czerwca 2018, 11:24 2 0

Tam akurat części jeszcze nie kupowałem, ja to z reguły wklepuje w googla część delph co mi potrzebna i patrze po sklepach gdzie będzie taniej. Musze obczaić tego ebaya co tam mają i po ile.

Odpowiedz