Już wkrótce Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018

, 23 stycznia 2018, 12:39

Tylko 2 miesiące dzielą nas od święta branży motoryzacyjnej. W dniach 5-8 kwietnia 2018 w stolicy wielkopolski odbędą się Targi Techniki Motoryzacyjnej.

Tegoroczna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej zapowiada się ciekawie między innymi za sprawą wydarzeń towarzyszących. Już po raz siódmy będziemy mieli okazję obserwować rywalizację i kibicować uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych tego typu zawodów w Polsce. Organizatorzy zapowiadają szereg nowych atrakcji w konkurencjach praktycznych, jak i nacisk na wiedzę z zakresu najnowszych technologii w motoryzacji.
Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących
na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównymi partnerami Mistrzostw są ExxonMobil, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF, wiodący producent części układu napędowego i podwozia, oraz Kolejowe Zakłady Łączności, które wspierają rozwój elektromobilności, w tym budowę nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Polski. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 po sześciu latach są jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży motoryzacyjnej.

Jak ważne są umiejętności i wyobraźnia młodego przyszłego pracownika wie każdy pracodawca poszukujący dobrego fachowca w branży motoryzacyjnej. Liczba placówek kształcących młodych ludzi tak, by mieli fach w rękach, wciąż jest niewystarczająca. Jednak te, które mają takie ambicje, wysyłają swe drużyny do Poznania po to, by wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. To wydarzenie odbywające się w klimacie zdrowej i integrującej środowisko rywalizacji, które propaguje wiedzę samochodową poprzez lekturę specjalistycznej prasy motoryzacyjnej i wydawnictw. Doskonali umiejętności praktyczne, zapoznaje z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w motoryzacji, sprawdza zaawansowanie umiejętności manualnych wśród uczestników na nowoczesnym sprzęcie z zakresu elektromechaniki i mechatroniki pojazdów samochodowych.

Sporych emocji dostarczy również Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych, którego celem jest podniesienie rangi zawodu diagnosty i stacji kontroli pojazdów oraz prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w motoryzacji. Konkursem interesują się przede wszystkim diagności i przedsiębiorcy posiadający stacje kontroli pojazdów, ale także miłośnicy i fachowcy z branży techniczno – motoryzacyjnej.

W trakcie targów TTM, na imponującej powierzchni zaprezentowana zostanie interaktywna przestrzeń specjalna Żywy Warsztat. Każdy zwiedzający będzie miał okazję nie tylko zobaczyć z bliska, jak wygląda praca w różnego typu zakładach w obrębie napraw i kosmetyki pojazdów, ale także własnoręcznie wypróbować najnowszy sprzęt.

Organizatorzy Targów Techniki Motoryzacyjnej zapowiadają również kolejne odsłony Mistrzostw Młodych Mechaników, Młodych Lakierników, a także konferencje i panele w nowej odsłonie przygotowywanych ścisłej współpracy z liderami rynkowymi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Techniki Motoryzacyjnej. TTM powiększony zostanie o kolejny pawilon pod nazwą „Internation Hall”, w którym już teraz zostało potwierdzonych kilka wystąpień narodowych.

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z Poznań Motor Show i będą stanowić ekspozycję najnowszych samochodów, motocykli, camperów oraz producentów i dystrybutorów rozwiązań dla warsztatów, wulkanizacji, stacji kontroli pojazdów. Ponadto dostępna będzie także oferta akcesoriów i narzędzi warsztatowych i myjni. Organizatorzy, wzorem lat ubiegłych, przygotowują się na przyjęcie ponad 150 tys. pasjonatów motoryzacji, podróży czy profesjonalistów chcących podnieść swoją konkurencyjność na rynku.

Nasz portal jest patronem medialnym Targów Techniki Motoryzacyjnej 2018

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Iglotkz, 28 stycznia 2018, 21:16 0 -1

Ic też robi konkurs na targach.

Odpowiedz