Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:00 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym. 15:45 Ważne zmiany w prawie zostały odwołane! Co z podatkiem od aut spalinowych? 14:15 Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM] 12:06 Jak działają inteligentne pasy bezpieczeństwa? [FILM] 02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Układ Kierowniczy

ZF zdobywa nagrodę Nissana

Koncern ZF poinformował o zdobyciu prestiżowej nagrody Nissan Global Supplier Innovation Award 2017. Przyznane wyróżnienie jest efektem prac nad rozwojem technologii wideo.

Nowy katalog Ruville

Jest już dostępny najnowszy katalog Schaeffler części zamiennych Ruville 2017/2018 dla zawieszenia i układu kierowniczego.

Awaria przekładni kierowniczej – co robić?

Zbyt duży opór kierownicy, drgania, zgrzyty i stuki podczas skręcania. To tylko niektóre objawy, które mogą świadczyć o awarii przekładni kierowniczej w pojeździe. W wielu przypadkach naprawa tego elementu w warunkach warsztatowych jest niemożliwa, a koszt nowej części bardzo wysoki. Co poradzić w takiej sytuacji?

Układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym Servolectric

Układy kierownicze Bosch ewoluują z mechanicznych w kierunku elektrycznych, umożliwiając automatyzację jazdy. Elektromechaniczny układ kierowniczy Servolectric umożliwia aktywny wpływ elektroniki na dynamikę jazdy oraz funkcjonowanie systemów asystenckich.

Nowa włoska marka części na polskim rynku

Alternatory, rozruszniki, silniczki wycieraczek i części układu kierowniczego – to asortyment marki Casco, której produkty są już dostępne na polskim rynku.

Innowacje Bosch na targach IAA 2017

Bosch pracuje nad technicznymi rozwiązaniami na rzecz nowej ery mobilności: bez wypadków drogowych, bez stresu i bez emisji szkodliwych składników. Innowacyjne rozwiązania Bosch można zobaczyć podczas 67. międzynarodowych targów motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie na stoisku A03 w hali 8.

Wrześniowe hity od Liqui Moly

Olej w układzie wspomagania traktowany jest bardzo często jak środek smarny, którego nie powinno się wymieniać – co jest oczywistą nieprawdą. Olej w układzie wspomagania zużywa się tak jak każdy inny środek smarny chociażby poprzez utlenianie.

Czyszczenie rynku z używanych części zamiennych

Gospodarka o obiegu zamkniętym (ang. circular economy) to z założenia system, który ma za zadanie zredukować, a nawet wyeliminować znaczne ilości niewykorzystanych odpadów i zapewnić ich ponowne „zaangażowanie”.

Usługa regeneracji przekładni w Lauber

Firma Lauber poszerzyła usługi regenerowania wspomaganych przekładni kierowniczych. Od teraz regenerację można będzie wykonać na części klienta. Wynika to z obserwacji sytuacji na rynku, na którym widoczny jest wzrost zapotrzebowania na usługę regeneracji wspomaganych przekładni kierowniczych klientów. 

Wywiad z Prezesem Zarządu Ferdinand Bilstein (część 1.)

Dzieje firmy Ferdinand Bilstein sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Przedsiębiorstwo do dziś jest zarządzane przez potomków założyciela. Karsten Schüßler-Bilstein – Prezes Zarządu firmy, opowiedział nam o jej historii, a także aktualnych kierunkach rozwoju Działu Samochodów Ciężarowych oraz nowej hali produkcyjnej w Ennepetal.

Komfort i bezpieczeństwo jazdy zależą w dużym stopniu od poprawnej pracy układu kierowniczego. Jego budowa oparta jest na zestawie dźwigni i drążków, tworzących tzw. mechanizm zwrotniczy. Ważną rolę we współczesnych pojazdach odgrywa także wspomaganie układu kierowniczego, które może być realizowane na różne sposoby. Układ kierowniczy zawiera wiele elementów eksploatacyjnych, które należy wymieniać, kiedy ulegną zużyciu. W tej kategorii znajdziesz informacje o elementach układu kierowniczego, metodach napraw. Znajdziesz tu również schematy układów kierowniczych w poszczególnych samochodach.