Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

Wtryskiwacze

Funkcje i działanie systemu Bosch Mono-Motronic

Rewolucja elektroniki i technologii półprzewodnikowej rozbłysła jak kometa w latach 80-tych, co odbiło się również na rozwoju samochodów osobowych. Motronic – ze swoimi poszczególnymi wersjami – stał się odrębną marką w ramach Robert Bosch GmbH. Wszystkie z nich mają jednak tę wspólną cechę: integrują wtrysk paliwa i zapłon w jednym urządzeniu. Ta kompaktowa konstrukcja otworzyła […]

SKV wciąż poszerza swoją ofertę. Tym razem wprowadzili przewody przelewowe.

Marka SKV wprowadziła do asortymentu ponad 130 modeli dedykowanych przewodów przelewowych do samochodów osobowych i dostawczych. Indeksy zaczynają się od numeru 54SKV262.

Dodatek do pojazdów z LPG – nowość od Liqui Moly

Samochody eksploatowane na gazie LPG bardzo często mają problemy z fabrycznym wtryskiem benzyny. Wszystko przez to, że silnik z instalacją sekwencyjną LPG, spala bardzo małe ilości benzyny i z czasem wtryskiwacze zaklejają się lakami i żywicami powstałymi z odparowanego paliwa. Firma Liqui Moly opracowała specjalny dodatek, który niweluje ten problem.

Grafik szkoleń BETiS – Grudzień 2023

Przedstawiamy grafik ze szkoleniami firmy BETiS zaplanowanymi na grudzień. Większość szkoleń odbędzie się stacjonarnie, ale są także wydarzenia przeprowadzane on-line. Wszystkie szczegóły są dostępne w poniższej tabeli.

Cykl szkoleń dla serwisów regenerujących części – Akademia Wuzetem

Akademia Wuzetem to cykl spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla przedstawicieli kluczowych serwisów regeneracyjnych w Polsce, a wkrótce również klientów z rynków eksportowych. Akademia WUZETEM ma przybliżyć klientom działalność firmy, pokazać wysoką jakość oferowanych produktów.

Wprowadzenie do systemu Bosch K/KE-Jetronic

Z niedawnego artykułu na temat sterowania silnikiem dowiedzieliście się, że zarządzanie pracą silnika jest procesem niezwykle złożonym i pełnym niuansów. Przejście od gaźnika do sterowników elektronicznych także nie było gładkim procesem, choć rewolucję ułatwiło kilka rozwiązań technicznych, w tamtym czasie uważanych za innowacyjne. Chodzi mianowicie o układy wtryskowe K- oraz KE-Jetronic, oba opracowane przez firmę […]

Układy wtrysku paliwa – omówienie głównych typów

W długiej historii silników spalinowych badacze nie ustawali w wysiłkach, aby wynaleźć sposób jak najbardziej efektywnego mieszania benzyny i powietrza, który zapewni możliwie najwyższą moc wyjściową i całkowite spalanie.

Od widma upadku po milionowe inwestycje w 3 lata. Tak odbudowano polską firmę.

W latach 2017-19 r. Warszawskie Zakłady Mechaniczne WUZETEM stały na krawędzi bankructwa. Firma odnotowała kilkumilionową stratę, a jej udział w rynku gwałtownie malał. Ostatnią szansą dla przedsiębiorstwa okazała się przyspieszona restrukturyzacja, przeprowadzana w trudnych czasach pandemii…

Głowica cylindrów w silnikach spalinowych

Wiele się o niej słyszy, każdy obawia się jej awarii, a jej sprawny stan techniczny jest kluczowy dla prawidłowej eksploatacji. Głowica cylindrów to chyba najistotniejszy element silnika, bo pod nią zachodzą wszystkie procesy, dzięki którym silnik w ogóle działa. Z biegiem czasu element ten nabierał coraz bardziej zróżnicowanych kształtów. Można też powiedzieć, że to, co […]

Wtryskiwacze to element układu wtrysku paliwa, odpowiedzialny za podawanie paliwa do komory spalania silnika pod odpowiednim ciśnieniem. W konstrukcji współczesnych silników, wtryskiwacze podają precyzyjne dawki paliwa do cylindrów, rozpylając je w celu zoptymalizowania procesu spalania. Uszkodzenie wtryskiwaczy to jedna z poważniejszych awarii współczesnych pojazdów. Jego objawy to m.in. problemy z uruchomieniem silnika, utrata mocy czy zwiększone zużycie paliwa. Rozwiązaniem jest wymiana niesprawnego wtryskiwacza na nowy, popularna na polskim rynku jest także regeneracja wtryskiwaczy. Więcej o przyczynach usterek wtryskiwaczy, rynkowej ofercie tych podzespołów oraz metodach ich kontroli przeczytasz w powyższych artykułach.