Innowacje Huawei na targach IAA Mobility 2021

8 września 2021, 7:00

Podczas targów IAA Mobility 2021 w Monachium Huawei zaprezentował najnowsze technologie z obszaru inteligentnych rozwiązań dla motoryzacji.

Ponad 500 wystawców, najważniejsze marki motoryzacyjne świata, liczne premiery i prezentacje – to atrakcje międzynarodowego salonu samochodowego w Monachium. Targi te stawiają na promocję „nowej mobilności”. Chodzi tutaj głównie o samochody elektryczne i wszelkie innowacje, wspierające dzisiaj konstrukcję aut przyszłości. Wśród tegorocznych wystawców znajduje się m.in. in Huawei, który promuje najnowsze technologie dla inteligentnej jazdy.

– Cała branża motoryzacyjna znalazła się obecnie w momencie zwrotnym rozwoju strategii CASE, czyli rozwoju nowej mobilności, którą wyznaczają łączność (Connected), jazda autonomiczna (Autonomous), elastyczne użytkowanie (Shared & Services) oraz napęd elektryczny (Electric). Wykorzystując nasze możliwości i doświadczenie technologiczne zdobyte w ciągu ponad 30 lat działalności w branży ICT, Huawei wprowadził innowacyjne inteligentne rozwiązania i komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Chcemy pomóc europejskim producentom wyposażenia w tworzeniu innowacyjnych, inteligentnych pojazdów, zapewniających konsumentom najlepsze doświadczenia z jazdy – komentuje Tang Ming, wiceprezydent działu ds. inteligentnych technologii dla branży motoryzacyjnej w Europie.

Oczekuje się, że inteligentne pojazdy będą niebawem integrować niemal wszystkie zaawansowane technologie nowej generacji, takie jak aplikacje AR i VR, rozpoznawanie głosu i obrazu, przetwarzanie w chmurze, czujniki, platformy obliczeniowe i mapy HD.

Asystent na każde okoliczności i warunki pogodowe

W Monachium Huawei zademonstrował m.in. kompleksowe rozwiązanie Autonomous Driving Solution (ADS), które umożliwi samochodom osobowym autonomiczną jazdę. Osoby dojeżdżające do pracy w mieście będą mogły teraz łatwo poruszać się bez względu na sytuację na drodze i w każdych warunkach pogodowych. Rozwiązanie umożliwi wyznaczenie trasy od jednego parkingu do drugiego, od osobistych garaży po miejsca parkingowe w biurowcach. HUAWEI ADS to zaawansowane czujniki, rozbudowane algorytmy, zasoby dyskowe oraz potężne centrum obliczeniowe. Jego celem jest osiągnięcie w pełni autonomicznej jazdy poprzez długoterminowe inwestycje, stymulujące rozwój inteligentnych pojazdów.

Lepsza widoczność, zwiększone bezpieczeństwo

Huawei zademonstrował w Monachium również swoje najnowsze technologie w dziedzinie wyświetlania obrazu w pojazdach. Wyświetlacz 10-L AR-HUD może przekształcić zwykłą przednią szybę w 70-calowy ekran HD i inteligentnie dostosowuje obszar projekcji poprzez śledzenie ruchów oczu użytkownika. Może wyświetlać obraz o kącie widzenia 13° x 5°, umożliwiając użytkownikom przegląd szczegółowych informacji na przedniej szybie.

Potężne możliwości identyfikacji wizualnej i sztucznej inteligencji podnoszą wizualne wrażenia z jazdy i wspomagają prowadzenie pojazdu. W trakcie jazdy w złych warunkach pogodowych, AR-HUD wykorzystuje czujniki i technologii rozszerzonej rzeczywistości do wyświetlania informacji i dostarcza ważnych przypomnień o pieszych, pojazdach i przeszkodach, które mogą być trudne do zauważenia gołym okiem. Wyświetlacz 10L AR-HUD może być dostosowany do do różnych modeli samochodów, dzięki czemu więcej konsumentów będzie mogło cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!