Elektryczny podgrzewacz oleju napędowego

25 sierpnia 2011, 10:13

Firma J.R. Motor Services G.B. wprowadza do oferty elektryczny szeregowy podgrzewacz oleju napędowego firmy Stanadyne Automotive Corporation. Elektryczna konstrukcja rozpoczyna pracę w chwili przekręcenia kluczyka i jest niezależna od akumulacji ciepła w cieczy chłodzącej.

Podgrzewacz uruchamia się, jeśli temperatura paliwa spadnie poniżej 8 stopni Celsjusza. Jest skuteczny już od przekręcenia kluczyka, dzięki czemu filtr paliwa nie blokuje się tuż po uruchomieniu pojazdu. Odbiór ciepła przez siłownik bimetalowy z elementu grzewczego chroni element przed spalaniem, jeśli z jakiegoś powodu paliwo nie przepływa przez podgrzewacz. Po przepływie paliwa lub jeśli element grzewczy dostatecznie ostygnie, urządzenie włącza się ponownie.

Podgrzewacz A15 – dane techniczne:
moc – 150 W
długość – 173 mm
średnica – 23 mm
waga – 70 g
pobór prądu przy 14V DC – 10.7 A.

Urządzenie objęte jest roczną gwarancją.

Zamówienia na urządzenie należy składać w dziale obsługi klienta J.R. Motor Services G.B. w Warszawie, tel. 22-879-77-79/80, diesel@jrmotors.pl.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

ExclusiveFiltr oleju napędowego w technologii Diesel3Tech
ExclusiveFiltr oleju napędowego w technologii Diesel3Tech

Firma Sogefi Filter Division zaprezentowała udoskonalony, bardziej wydajny projekt jednego ze swoich kluczowych filtrów oleju napędowego. Nowatorski filtr, od kwietnia dostępny pod markami Fram, Purflux oraz CoopersFiaam, różni się od poprzednika tym, że do jego produkcji użyto zaawansowanego technologicznie materiału filtracyjnego Diesel3Tech. Ponadto wprowadzono jednolity proces produkcji i montażu, co oznacza, że filtr oraz wszystkie […]

Nowe dodatki do paliw Millers Oils
Nowe dodatki do paliw Millers Oils

Na polskim rynku pojawiła się nowa seria dodatków do paliw Millers Oils – Ecomax. Dla silników Diesla przeznaczony jest Diesel Power Ecomax, a benzynowych – Petrol Power Ecomax. Pierwszy zastępuje dotychczasowy dodatek Diesel Power Sport 4, drugi jest nowością. Diesel Power Ecomax w półlitrowym opakowaniu wystarcza na 500l oleju napędowego. Zwiększa liczbę cetanową ON o […]

Nowy wkład filtra oleju Mahle: OX420D ECO
Nowy wkład filtra oleju Mahle: OX420D ECO

W ofercie Mahle pojawił się w ostatnim czasie nowy wkład filtra oleju przeznaczony do Audi A8 3,0l. TDI. Filtr wyposażony jest w opatentowany spust zapewniający czyste wypływanie oleju przy demontażu wkładu. Natomiast tarcza końcowa i uszczelka są wykonane z tego samego materiału. Nr części: 70532135 (MAHLE Original) lub 70532134 (Knecht).  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 lutego 2014, 8:59 0 -1

Bardzo dobry grzejnik.
Instrukcje montażu grzejnika jest tutaj http://timonsol.blogspot.com/

Odpowiedz